İstanbul’dan Kemer’e Fakülte müjdesi

Eğitim alanında yaptığı hamlelerle Türkiye'de birçok belediyeye örnek olmaya devam eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Çelik ile bir dizi ziyaret için gittiği İstanbul'dan Tekirova Mahallesi'nde yüksekokul yapılacağının müjdesini verdi.

“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla yoluna emin adımlarla yürümeye devam eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Çelik ile İstanbul'da Selçuk Ecza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sonay Gürgen ile görüştü.

Aynı zamanda Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürüten Selçuk Ecza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gürgen'e, Selçuk Ecza Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hulki Yücel ile Mehmet Yılmaz eşlik etti.

Başkan Topaloğlu, ziyaret sırasında Kemer Belediyesi olarak eğitime verdikleri öneme dikkat çekerek, Kemer'de eğitime ve öğrencilere yaptıkları desteklerden bahsetti.

Tekirova Mahallesi'ne yüksekokul müjdesi

Başkan Topaloğlu, Selçuk Ecza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gürgen ve beraberindekilerle yaptığı görüşmede alınan karar doğrultusunda Tekirova Mahallesi'ne yüksekokul kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Öncelikle bizleri çok iyi ağırlayan Selçuk Ecza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sonay Gürgen'e teşekkür ediyorum. Kendileri Vakıfları aracılığı ile 100 binin üzerinde öğrenciye burs desteği sağlıyorlar. Biz de Kemer'imizde yaptığımız eğitim çalışmalarını paylaşınca çok mutlu oldular. Kemer'de bir yüksekokul yapılması noktasında yaptığımız görüşmenin ardından Selçuk Ecza Holding'in Tekirova'da da oteli olması nedeni ile Tekirova'ya bir yüksekokul yapabileceklerini söylediler. Görüşmemiz neticesinde yüksekokul inşaatını 2025 bütçelerine alma kararı aldılar. Çok mutlu olduk. Kemer'imize ve Tekirova'mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

KEMER'E İKİ FAKÜLTEDEN SONRA BİR DE YÜKSEKOKUL

İstanbul'dan döndükten sonra Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ile yüksekokul konusunu görüşeceklerini de ifade eden Başkan Topaloğlu, Göynük Belediye Başkanlığı döneminde Göynük'e Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu'nu kazandırmıştı. Başkan Topaloğlu yine Kemer Belediye Başkanlığı'nın ilk döneminde de Kuzdere mahallesine Denizcilik Fakültesi ve 300 kapasiteli yurt binasının inşaatına başlamıştı.

Ziyaret sonrası Başkan Topaloğlu ve Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Çelik, Selçuk Ecza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sonay Gürgen ve beraberindekilere eğitime yaptıkları katkılar nedeni ile plaket takdim etti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi