KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından Kemer Belediyesi meclis üyeleri ile belediye personeline, kadına yönelik şiddetin nedenleri ve bu konuda yapılması gerekenlerin anlatıldığı bir seminer düzenlendi.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun da katıldığı seminerde, belediye birim müdürleri, belediye personeli ile birlikte Başkan Yardımcısı Baki Yalın, meclis üyeleri Özcan Çeliktaş, Recep Yılmaz, Mustafa Tıraş, Semih Top, Cumali Afşin ile Ferhan Fidan da yer aldı.
Semineri Sosyal Hizmet Uzmanı Hatice Ece Kahya verdi. Kahya, seminerde, kadına yönelik şiddetin nedenleri, kadına yönelik şiddetin tanımlarının, türlerinin ve yaygınlığının anlaşılması, kadına yönelik şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkilerinin anlaşılması, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda uluslararası ve ulusal mevzuat ile kadına yönelik şiddet konusunda hizmet veren kurum ve kuruluşlar konusunda katılımcılara bilgiler aktardı.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi