KARDEŞ ŞEHİR TRUSKAVETS’TEN BAŞKAN TOPALOĞLU’NA 10 KASIM MESAJI

KARDEŞ ŞEHİR TRUSKAVETS'TEN BAŞKAN TOPALOĞLU'NA 10 KASIM MESAJI

Kemer'in Ukrayna'da bulunan kardeş kenti Truskavets'in Belediye Başkanı Andriy Kulchinskiy, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na Atatürk'ün ölümünün 82. yılı dolayısı ile bir mesaj yolladı.

Başkan Kulchinskiy, mesajında Ulu Önderin 1934 tarihinde Ukrayna'ya yaptığı ziyareti içeren fotoğraflı bir belge de gönderdi.

Belgede, Atatürk'ün Ukrayna ziyareti fotoğraflarla yer alırken, Başkan Topaloğlu da gönderilen tarihi belgeyi büyük bir gurur ile aldıklarını belirtti.

Başkan Topaloğlu, Ukrayna'nın Truskavets Belediyesi ile kardeş şehir protokolümüzü geçen sene imzaladıklarını hatırlatarak, “10 Kasım dolayısı ile Ulu Önderimizin ölüm yıldönümünde kardeş şehrimiz Truskavets'in Belediye Başkanı Andriy Kulchinskiy'den çok özel bir mesaj aldım. Sayın Başkan Kulchinskiy, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün 1934 tarihinde Ukrayna'ya yaptığı ziyareti içeren fotoğraflı bir belgeyi tarafıma ulaştırdı. Bizi çok onurlandırdı.” diye konuştu.

TRUSKAVETS MİNERAL SULARIYLA ÜNLÜ TATİL BELDESİ

Ukrayna'da Lviv'in güneybatısında, Polonya sınırının yakınında yer alan Truskavets, mineral sularıyla ünlü bir tatil beldesi. Geçmişte Polonya-Ukrayna ile Avusturya-Macaristan arasında gidip gelen bugünse Ukrayna topraklarında yer alan Truskavets, her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi