Kemer Alevi Kültür Derneği binası 25 yıllığına derneğe tahsis edildi

Kemer Belediyesi'ne ait Kemer Alevi Kültür Derneği binasının 25 yıllığına derneğe tahsisini içeren protokol imzalandı.

Kemer Belediyesi'nde, Kemer Belediyesi ile Kemer Alevi Kültür Derneği arasında imzalanan protokole, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Seher Şengünlü Yılmaz, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı Ercan Merthatun, Kemer Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Rıza Akar ve derneğin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kemer Merkez Mahallesi Lise Caddesi'nde yer alan Kemer Alevi Kültür Derneği'nin 25 yıllığına derneğe tahsisini içeren imzaları, Belediye Başkanı Topaloğlu, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Seher Şengünlü Yılmaz ve Kemer Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Rıza Akar attı.

Başkan Topaloğlu, imza töreni sonrasında yaptığı açıklamada, Kemer Alevi Kültür Derneği binasının 25 yıllığına derneğe tahsisini içeren protokolü imzalamaktan dolayı mutluluk duyduklarını ve derneğe her türlü desteğe vermeye devam edeceklerini belirterek, atılan imzaların hayırlı olmasını dilediğini söyledi.

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Seher Şengünlü Yılmaz ise imzalanan protokolün kendileri için çok anlamlı olduğuna dikkat çekerek, “Alevi toplumunun ibadetlerini yerine getirmesi için bir mekanının olması çok kıymetli. Atılan imzaları Kemer'de bir cemevinin ön aşaması olarak görüyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Kemer Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Rıza Akar da dernek olarak kullandıkları binanın derneğe 25 yıllığına tahsis edilmesinde emeği geçen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür ettiğini ifade etti.

Protokol sonrası Başkan Topaloğlu beraberindeki heyet ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi