KEMER BELEDİYE BAŞKANIMIZ TOPALOĞLU: “Kemer Belediyesi olarak sokak hayvanlarına destek olmaya devam edeceğiz.”

Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Kemerimizde etkinlik düzenlendi.
Arslanbucak Mahallemizdeki Belediyemiz Hizmet Alanı'nda bulunan Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde yapılan etkinliğe, Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcımız Emin Gül, Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu'nun eşi Fikriye Topaloğlu, birim müdürlerimiz, Belediyemiz Veteriner Hekimi Fevzi Uzun, veterinerlik çalışanları, öğretmen, öğrenciler ve hayvanseverler katıldı.
Başkanımız Topaloğlu ve beraberindekiler, Belediyemiz Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni gezerek veteriner hekim Fevzi Uzun'dan bilgi aldı.


– Öğrencilerden merkeze mama bağışı
Uzun, öğrencilere merkezdeki kedi, köpek ve diğer hayvanların tedavileri, yapılan uygulamalar ve hayvanların yaşayış yerleri ile ilgili bilgiler aktardı. Barınağa gelen öğrenciler, kedi ve köpekler için getirdikleri mamaları barınak çalışanlarına teslim etti.
Başkanımız Topaloğlu, etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, dünya hayvanları koruma gününün bir gün değil her gün olması gerektiğini söyledi.
Hayvanların da bir canı olduğuna vurgu yapan Başkanımız Topaloğlu, hayvan sevgisini aşılamaya anaokulundan başlamak gerektiğini aktardı.
Belediyemiz Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 80 köpek, 40 kedinin olduğuna değinen Başkanımız Topaloğlu, “Barınağımızda kedi ve köpeklerin kısırlaştırılması, diğer hayvanlarında tedavisi ve diğer tüm bakımlarını belediye personelimiz yapıyor. Azimle çalışıyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sokak hayvanlarına da yaz kış demeden belirli yerlerde beslemelerini yapıyoruz. Vatandaşlarımızın da bu işi biraz daha sahiplenmesi gerekiyor. Belediye olarak barınağımızda iyileştirme çalışmaları da yaptık. Onların yaşam şartlarını iyi duruma getirdik. Kemer Belediyesi olarak sokak hayvanlarına destek olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Veteriner Hekim Uzun da hayvanlara sahip çıkmak adına yaptığı projelerden dolayı Belediye Başkanımız Topaloğlu'na teşekkür ettiğini dile getirdi.
Başkanımız Topaloğlu, etkinlik sonrası öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi