KEMER BELEDİYE EKİPLERİ, CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR

Kemer Belediye ekipleri, dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini artıran şiddetli sağanaktan etkilenen vatandaşlara yardım elini uzattı.

Kemer'in bazı mahalleleri aşırı yağıştan etkilenirken, çizmesini ve yağmurluğunu giyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, sahaya inerek vatandaşın yanında yer aldı.

Kemer Belediyesi fen işleri, zabıta ile park ve bahçeler müdürlük ekipleri, şiddetli sağanak ve fırtınada vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için canla başla çalıştı.

Başkan Topaloğlu, belediye başkan yardımcıları Emin Gül ver Baki Yalın,Kemer Belediyesi Çamyuva mahallesi sorumlusu Özgür Şahin, Çamyuva mahallesi Sarıören ve Hayıtlıgöl mevkileri ile Sazlık bölgesinde sağanaktan etkilenen vatandaşların yanlarında olduklarını belirtti.

Belediye ekipleri, bölgede etkili olan sağanak ve fırtına sonrası kapanan yolları hızla açıp, devrilen ağaçları ve dallarını en hızlı şekilde temizledi.

Vatandaşlarla birebir görüşerek Kemer Belediyesi olarak yanlarında olduklarını belirten Başkan Topaloğlu, sahada belediye ekipleri ile birlikte çalıştı.

Belediye ekiplerinden bölgede yaşanan son gelişmelerle ilgili bilgiler alan Topaloğlu, bugünkü meteorolojik uyarıyı dikkate alarak belediye ekiplerinin teyakkuz halinde olduklarını söyledi.

Topaloğlu, yağışların aralıklarla devam ettiğini belirterek, “Ekiplerimiz vatandaşlarımızın olumsuz yönde etkilenmemesi için var güçleri çalışıyor. Yaşanan hava muhalefetine karşı canla başla mücadele ediyoruz. Bu bir afet. Zaman zaman yaşanılan olumsuzlukların önüne geçmek ve daha önceki yağışlarda evlerini su basan vatandaşların tekrar mağdur olmamaları için yağmur suyu gider borusu döşeme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Arslanbucak mahallemizde bazı evler bodrum katta yer aldığı için buraları su basıyordu. Buralarda yoğun bir yağmur suyu gider borusu döşemiştik. Bu gider borularının döşenmesi sonrası bu bölgeler yağışı daha hafif atlattı. Bu arada Çamyuva mahallemizde Çamyuva Sarıören ve Hayıtlıgöl Mevkisi ile Sazlık bölgesinde şiddetli yağış nedeniyle bazı evleri su bastı. Ekiplerimiz buralarda anında müdahalede bulundu. Gereken çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. Su basan yerlerde ekiplerimiz suyu tahliye etti. Yağıştan dolayı tarlaları, bahçeleri zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olun dileklerimi iletiyorum. Her zaman vatandaşlarımızın yanındayız.” diye konuştu.

Topaloğlu, sosyal medya hesabından kendi özel numarasını da vererek vatandaşın her zaman kendisini arayabileceğini sözlerine ekledi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi