KEMER BELEDİYESİ ÇOCUK VE GENÇLİK BANDOSUNDAN HARİKA PERFORMANS

Kemer Belediyesi tarafından kurulan Çocuk ve Gençlik Bandosu, iki aylık kısa bir sürede aldığı eğitimler sonrasında harikalar yaratmaya devam ediyor. Çocuklar ailelerine konser verirken, Altı şarklılık gösterdikleri performans ile de büyük alkış aldı.


Kemer Belediyesi Kültür Salonunda yapılan etkinliğe, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, meclis üyeleri Emrah Ayhan ve İsmail Aka, Kemer Halk Eğitim Müdürü Selçuk Karamiklioğlu, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Asım Yıldırım, Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Özden Sayındaş, Kemer Belediyesi Çocuk ve Gençlik Bandosu Şefi Furkan Üstündağ ile bandodaki çocukların aileleri katıldı.
Gecenin sürprizi ise bu özel gecede çocukları ve gençleri yalnız bırakmayan Türkiye'nin önemli opera sanatçılarından tenor Hakan Aysev oldu. Hakan Aysev konserde Çökertme türküsünü kendine has üslubuyla seslendirdi ve dinleyicilerden büyük beğeni kazandı.
Aysey yaptığı açıklamasında, “Çocuklarımızı, gençlerimizi kutluyorum. Bu kadar kısa zamanda bu başarı alkışlanır. Sayın Başkanımızın da sanata verdiği destek için teşekkür etmek gerekiyor. Geleceğimiz çocuklarımız Kemer Belediyesinin emin ellerinde.” şeklinde konuştu.

Şef Furkan Üstündağ eşliğinde konser veren Kemer Belediyesi Çocuk ve Gençlik Bandosu, konseri izleyenlere güzel bir akşam yaşattı. Yaklaşık bir saat süren konserde, çocukların söylediği şarkılara zaman zaman davetliler de eşlik etti.

Konserde konuşma yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yeni kurulan Kemer Belediyesi Çocuk ve Gençlik Bandosunun kısa zaman içerisinde büyük başarı elde ettiğini söyledi.

Başkan Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak çocuklara yatırım yapmaya devam edeceklerini belirterek, “Buradaki çocuklarımız kısa zaman içerisinde enstrümanlarla tanıştı. Aslında çok anlatmaya gerek yok. Her şey ortada. Kısa sürede konser verecek hale geldiler. Kendilerini tebrik ediyorum, siz değerli ailelerimizi kutluyorum. Konserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Şef Furkan Üstündağ ise Kemer Belediyesi Çocuk ve Gençlik Bandosunun kurulmasında en büyük desteği veren Başkan Topaloğlu'na teşekkür etti. Kısa bir sürede öncelikle ailelere böyle bir konser vermeyi düşündüklerini ifade eden Üstündağ “Amacımız bu tarz bir konseri eğitimlerin altıncı ayında vermekti. Kısa sürede çocuklarımız büyük bir başarı yakaladı. Geldiğimiz noktayı paylaşmak adına, ailelerimiz ile bir araya geldik. Biz onlara burada sadece müzik eğitimi değil aynı zamanda özgüvenlerinin oluşmasını sağlamak amacıyla eğitim veriyoruz. Siz değerli ailelerimizin verdiği destek ile bu çocuklarımız çok daha başarılı noktalara gelecekler. Bu imkanları sağlayan değerli Başkanımız Necati Topaloğlu'na çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Öte yandan, konser öncesi Kemer'de orman yangını çıkması ihtimaline karşı gece gündüz nöbet tutan Kemerli gençlere teşekkür edilirken, İzmir Marşı ile de 30 Ağustos Zafer Bayramı da erken kutlanmış oldu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi