Kemer Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı yapıldı

Kemer Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya, meclis üyesi Hasan Ali Acar mazeretinden dolayı katılmadı.

Toplantı öncesine Kemer ve Türkiye gündemi ile ilgili bir konuşma yapan Belediye Başkanı Topaloğlu, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda Sırbistan'ı 3-2 yenerek Avrupa şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı kutladığını belirterek, Türk milletinin göğsünü kabarttığını ve Türk kadınının neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdiğini söyledi.

Başkan Topaloğlu, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını temenni ettiğini ifade etti.

Kemer Belediyesi'nin eğitime desteğinin her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ettiğine işaret eden Başkan Topaloğlu, “Ana sınıfından 8'nci sınıfa kadar olan 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye malzemelerini okullara teslim ettik. Lise öğrencilerini ücretsiz olarak taşımaya devam ediyoruz. İhalesi yapıldı ve bu yıl da 72 C plakalı araçla çocuklarımızı ücretsiz olarak taşıyacağız. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda 300 öğrencimiz 15 Temmuz'da eğitime başladı. Kursumuzda üniversiteye ücretsiz olarak hazırlanan çocuklarımızın da tüm masraflarını biz karşılıyoruz. Geçen sene 925 öğrencimize ayda 700 lira burs desteği veriyorduk. Burs başvuruları başladı. Bu yıl öğrencilerimize 1500 lira burs desteği vereceğiz. Göynük Fen Lisemizde eğitim alan 8 öğrencimiz ve 2 öğretmenimiz belediyemizin aracıyla Bursa'ya robot yarışmasına gitti. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda ücretsiz olarak üniversiteye hazırlanan Şevval Yağmur Öztürk kızımız Kemer ve Antalya birincisi, Türkiye 117'ncisi oldu. Bu başarıda Göynük Fen Lisesi öğretmenleri, belediyemiz, kurs öğretmenlerimiz ve meclis üyelerimizin desteği çok fazladır. Bu Kemerimizin gururudur.” dedi.

Kemer Belediyesi 2023 ve 2024 yılları içerisinde katılacağı yurt içi ve yurt dışı turizm fuarlarının belirlenmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

Kemer'de yaşayan Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu öğrencilerinden 2023 YKS sınavında Sözel bölümünde Kemer birincisi ve Türkiye 117'ncisi olan Şevval Yağmur Öztürk'e 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 14/b bendine istinaden ödül verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Mecliste, Öztürk'e bir adet dizüstü bilgisayar verilmesi kararlaştırıldı. Kurs Müdürü Suat Göv de kursun 3 yıl içindeki başarıları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Kemer Belediyesi Bütçe İçi İşletmeleri için hazırlanan yönetmeliğinin, Kemer Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi Çalışma, Görev, Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin içeriğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğinin ve Kemer Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Arslanbucak Mahallesi 255 ada 5 parselde Dini Tesis Alanında çekme mesafelerine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan değişikliğinin görüşülmesi oy birliği ile İmar Komisyonu'na sevk edildi.

Kemer Merkez, Yeni ve Kiriş mahallelerinde yapılacak olan kadastro çalışmaları için Kadastro Müdürlüğü'nün talebi üzerine bilirkişi seçimi yapılması konusunun oy birliği ile kabul edildiği mecliste, mülkiyeti Kemer Belediyesi'ne ait Kuzdere Mahallesi 719 ada 1 parselde bulunan taşınmazda yap-işlet-devret modeli kapsamında Kiralama ihalesi yapılması ve kira süresinin belirlenmesi konusu oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk edildi.

Arslanbucak Mahallesi 255 ada 5 parselde Dini Tesis Alanında çekme mesafelerine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan değişikliğinin görüşülmesi oy birliği ile İmar Komisyonu'na sevk edilmesi mecliste ikinci oturumun açılmasıyla tekrar görüşüldü. Yapılan görüşme sonrasında söz konusu gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 3 Ekim Salı günü saat 14.00 olarak belirlendi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi