Kemer Belediyesi Gönüllü Halk Korosu’ndan Başkan Topaloğlu’na teşekkür ziyareti

Kemer Belediyesi Gönüllü Halk Korosu üyeleri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na desteklerinden dolayı nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Kemer Belediye Başkan Vekili Hasan Ali Acar ile koro şefi Furkan Üstündağ da hazır bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Topaloğlu, Şef Furkan Üstündağ ile Kemer'de sanatsal faaliyetlerin arttığına işaret ederek, Kemer'in eksiklerinden olan sanatsal faaliyetleri gidermeye başladıklarını söyledi.

Başkan Topaloğlu, sanata ve sanatçıya önem veren bir belediye olduklarına vurgu yaparak, “Ziyaretinizle bizi mutlu ettiniz. Kemer'de birlik içerisinde bir şeyler yapılabileceğini herkese gösterdiniz. Kemer'de sanatsal faaliyetler eksikti. Bu eksikliği Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası olarak çocuklarda, Kemer Belediyesi Gönüllü Halk Korosu olarak da yetişkinlerde Furkan Üstündağ hocayla giderdik. Önceden kimsenin elinde müzik aleti yoktu. Şimdi hemen hemen her çocukta ve yetişkinde var. Belediye olarak tüm bunlara destek olduk ve devam ediyoruz. Sosyal faaliyetlerde Kemer olarak zayıfız. Bu boşluğu sizler dolduruyorsunuz. Kemer'de güzel şeyler oluyor ve inşallah halka açık konserlerde yaparız. Üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Hepinize Kemer'e kattığınız değer için teşekkür ederim.” dedi.

Sanatsal faaliyetlerin dışında eğitime de büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Ana sınıfından 8'nci sınıfa kadar 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye malzemelerini ücretsiz olarak karşılıyoruz. Gelecek seneki eğitim ve öğretim yılının kırtasiye malzemelerini de hazırladık. 1250 lise öğrencisini C plakalı araçlarla ücretsiz olarak taşıyoruz. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda 300 öğrenciye ücretsiz olarak üniversiteye hazırlık kursu imkanı sağlıyoruz. 935 öğrencimize ayda 700 liralık burs imkanı sağlıyoruz. Bu gelecek sene 1000 lira olacak. Kuzdere Mahallesi'nde 300 kapasiteli yurt yapıyoruz. Birlik olursak her şeyin üstesinden gelebiliriz.”

Kemer Belediyesi Gönüllü Halk Korosu üyeleri ise geçen ay Kemer Belediyesi Kültür Salonu'nda “Bahar Konseri”nin yapılmasından dolayı teşekkür ederek, Başkan Topaloğlu'na çiçek ve plaket verdi

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi