KEMER BELEDİYESİ HAYITLIGÖL’DE SELE KARŞI 6 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPACAK

Yaklaşık 40 yıldan bu yana Kemer Çamyuva Mahallesi Hayıtlıgöl mevkisinde yaşanan sel baskınlarının önüne geçmek için kalıcı çalışmalar yapan Kemer Belediyesi, bölgede oluşabilecek sel sularının tahliyesi kapsamında yeni bir projeyle 6 milyon liralık yatırım yapacak.
Sel sularının başladığı noktadan D-400 kanalına kadar olan bölüme “U” kanal yapılacak, yaşanabilecek selde merkez sokağın altına sel suyu depolanıp pompalar ile “U” kanala tahliyesi sağlanacak ve bu sayede bölgede bir rahatlamanın sağlanacağı öngörülüyor.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın, Çamyuva Muhtarı Rıdvan Vicir ile bölgede yapacakları çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgiler verdi.
Vatandaşların düşüncelerini de alan Belediye Başkanı Topaloğlu, 40 yıllık sorunun ortadan kalkması adına var güçleri ile çalıştıklarını söyledi.
Başkan Topaloğlu, yeni proje ile Hayıtlıgöl'ü sel baskınlarından kurtarmak istediklerini belirterek, her zaman vatandaşın yanında olduklarını ve gereken neyse onu yapacaklarını kaydetti.
Çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağını ifade eden Topaloğlu, “Yıllardan beri sorun olan ve her yağmur yağdığında sel baskınına uğrayan evlerin olduğu bölgedeyiz. Muhtarımız, iki tane başkan yardımcımız ve mahalle sakinlerimiz şu anda burada. Burada vatandaşlarımızı dinledik. Buraya uygulayacağımız projemizi kendilerine anlattık. Halkımız bu projeyi benimsedi. Buraya yaklaşık 6 milyonluk bir yatırım yapacağız. Hedefimiz vatandaşlarımızı sel baskınlarından kurtarmak.” dedi.
Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yalın da yaptığı açıklamada “Daha önce Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü yetkililerimiz ile bölgeye gelerek incelemelerde bulunmuştuk. Dağ başında yer alan suyun başladığı noktadan D-400 karayoluna kadar olan bölüme ‘U' kanal yapacağız. Bu kanaldan suyu tahliye etmeyi planlıyoruz. Bu kanalın D-400 kanalına yakın bir bölümünde kısa mesafeli kapalı bir kanal yapacağız. Ayrıca merkez sokağın altına suyu depolayıp, pompalar ile yapacağımız ‘U' kanala tahliyesi sağlanacak.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi