KEMER BELEDİYESİ HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Kemer Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı, Kemer Belediye Başkan Vekili Mustafa Bilici başkanlığında gerçekleştirildi.

Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, meclis üyeleri Hakan Tuncer, Semih Özdemir, Ahmet Can ve Ramazan Kal katılmadı.

Toplantıda, belediye meclisinin 05/04/2022 tarih ve 40 sayılı kararı ile çıkarılan Kemer Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi Çalışma, Görev, Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin içeriğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin görüşülmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

Arslanbucak Mahallesinde açılacak olan Kemer Belediyesi Orduvar-Ülker Akman Kreş ve Gündüz Bakımevinin İşletme ve İştirakler Müdürlüğünün Görev ve Çalışma Yönetmeliğine eklenmesine dair yönetmeliğin görüşülmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

Müdürlükler arası bütçe aktarımı konusunun oy birliği ile kabul edildiği mecliste, Tekirova Mahallesindeki kadastro çalışmaları için belirlenen bilirkişilerden Arif oğlu Şaban Özdemir'in vefat etmesi nedeniyle yerine yeni bir bilirkişi belirlenmesi konusunu oy birliği ile kabul edildi.

Şanlıurfa'da yapılacak olan 14. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Kemer'i temsil edecek Göynük Fen Lisesi öğrencileri için Göynük Fen Lisesi Müdürü Ali Yıldırım'ın Kemer Belediyesine verdiği 20/05/2022 tarih ve 10274 kayıt sayılı dilekçesindeki yardım talebinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Kemer Kuzdere Mahallesi'nde yeni yapılması planlanan Belediye Hizmet Binasının yapımı için çekilen kredinin, Kemer Belediyesinin Tekirova Mahallesi Cumayeri mevkisinde dere ıslahı ve köprü yapımında kullanılması görüşüldü.

Söz konusu gündem maddesine istinaden meclise verilen önergede Belediye Hizmet Binasının yapımı için çekilen kredinin Çamyuva Mahallesinde yapılacak olan kapalı pazar yeri ile Sarıören mevkisindeki drenaj hattının yapımında da kullanılması istendi.

Meclise sunulan önerge, gündemin son maddesine dahil edilerek onaylandı ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 5 Temmuz Salı günü saat 14.00 olarak belirlendi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi