KEMER BELEDİYESİ İLE İYİ BİR İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ!

Arslanbucak Mahalle Muhtarı İsmail Uğur, mahallede yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Evli ve iki çocuk babası ve emekli postacı olan muhtar İsmail Uğur, üç dönemdir muhtarlık yaptığını söyledi.
Uğur, emekli postacı olması dolayısıyla muhtarlık yaptığı Arslanbucak mahallesini çok iyi bildiğini belirtti.
Arslanbucak mahallesi hakkında genel bilgiler veren muhtar Uğur, mahallede kayıtlı 11 bin kişinin üzerinde nüfusun olduğunu, kayıtsızlarla beraber bu sayının yaz aylarında yaklaşık 14 bin olduğunu kaydetti.
Uğur, mahalle sakinlerinin büyük çoğunluğu turizmle meşgul olduğunu dile getirerek, “Arslanbucak mahallesinde kiracı çok ama ev yok. Bu konulara bir el atılması gerekiyor. İmarsız olan yerlerin imara açılması gerekiyor.” dedi.
Mahallenin bazı eksikleri olduğuna işaret eden Uğur, şöyle konuştu:
“Mahallemizin eksikleri konusunda Kemer Belediyesi ile sürekli istişare halindeyiz. Gerekli tüm konuları Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile görüşüyoruz ve kendisi bize her türlü desteği veriyor. Belediyenin mahalleye yaptığı spor kompleksi güzle bir hizmet. Bunun yanı sıra mahalleye yapımı devam eden kapalı pazar yeri güzel bir konuma gelecek. Mevcut konumdaki pazar yeri düzene girmiş olacak. Pazar yeri mahallemizin en büyük ihtiyaçlarından birisiydi. Başkanımıza bu konuda teşekkür ediyorum. Diğer eksiklerimizi de kendisine ilettiğimizde hızlı bir şekilde konuyla ilgileniyor.”
Uğur, Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulunun dış cephesinin boyanması gerektiğini ifade ederek, okulun etrafındaki duvarın üzerine de çit yapılması gerektiğini aktardı.
Belediyenin mahalleye yaptığı hizmetler hakkında görüşlerini dile getiren Uğur, şunları kaydetti:
“Parklarımız ve duraklar haftalık olarak dezenfekte ediliyor. Kemer Belediyesi, pandemiye karşı hummalı bir çalışma yürütüyor. Parklarda da sürekli bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Parklarımızın yeni sistemlere göre dizayn edilmesini istiyoruz. Çocuklarımız daha güvenli oynasın diye bunlar gerekli. Kırkgeçit Deresinin ıslah çalışmaları pandemi nedeniyle yarım kaldı. Buranın devamının gelmesini istiyoruz. Mahalle sakinleri de bu yönde fikirlerini bildiriyor. Emniyet Müdürlüğünün oradan Minta sokağa kadar yapılırsa güzel olacak. Mahalle sakinleri bu çalışmalar kapsamında dere yanına yürüyüş yolu istiyor. Bunların yanı sıra Kubbeli caminin yeni sistemle yeniden inşa edilmesini istiyoruz. Mahalle sakinlerinin istekleri bu yönde. Ana yoldaki orta refüjün yeniden düzenlenmesi yapılacaktı. İnşallah burası da en kısa sürede yapılır. Başkanımıza mahallemize yaptığı katkılarsan ve verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.”

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi