Kemer Belediyesi, Londra Turizm Fuarı’na gidiyor

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 6-8 Kasım tarihleri arasında İngiltere'de yapılacak olan Londra Turizm Fuarı'na hazır olduklarını belirterek, fuar öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Son yıllarda yurtiçi ve yurtdışı tanıtım ataklarına hız veren Kemer Belediyesi, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenecek olan turizm fuarına katılmak için hazırlıklarını tamamladı.

Dünyanın en önemli turizm fuarlarından olan Londra Turizm Fuarı öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Topaloğlu, son yıllarda Kemer'e çok fazla İngiliz misafir geldiğini söyledi.

Başkan Topaloğlu, geçen sene İngiltere'nin en önemli tur operatörlerinden Jet2 ile 40 bin avroluk bir anlaşma yaptıklarını hatırlatarak, “Geçen sene 12 ayda Kemer'e 67 bin İngiliz misafir gelmiş. Bu sene ise yaptığımız anlaşma sonrasında 9 ayda 165 bin İngiliz misafir geldi. Biz bu anlaşmayı devam ettireceğiz. 6 Kasım'da Jet2 yetkilileri ile özel bir görüşme yapacağız. Londra Fuarı'nda bir araya geleceğiz ve anlaşma yapacağız.” dedi.

TUI ile anlaşma yapacağız

Turizm sektörüne önemli katkıları olan bir diğer tur operatörlerinden TUI ile de bir görüşme yapacaklarına değinen Başkan Topaloğlu, “TUI ile de anlaşma imzalayacağız ve Kemer bölgemize daha fazla misafir gelmesini sağlamak için elimizden geleni yapacağız. İngiltere pazarı Ege bölgesinde ağırlıktaydı ama biz Kemer olarak bu pazarda lider konumda olmak istiyoruz. Özellikle son iki yıldır İngiliz misafirler Kemer'e çok alıştı. Kemer'e alışan biri zaten burayı bırakamıyor.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi