KEMER BELEDİYESİ MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Kemer Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.
Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonunda yapılan meclis toplantısına, meclis üyeleri Hasan Ali Acar, Ahmet Can ve Semih Top mazeretleri nedeniyle katılmadı.
Toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Necati Topaloğlu, turizm sezonunun Rusya-Ukrayna arasında geçen soruna rağmen açıldığını söyledi.
Başkan Topaloğlu, turizmin normale dönmeye başladığını belirterek, “Moskova'dan Türkiye'ye olan uçak seferlerinin artmamış olması biraz sıkıntılı ama yavaş yavaş toparlanmaya başladık. Son aldığımız bilgilere göre Türk Hava Yolları (THY) 1,5 milyon koltuk desteği vermiş. Biz turizmi çeşitlendirmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.” diye konuştu.
Toplantı öncesi Nisan ayında yapılan Sky To Sea Enduro Dağ Bisikleti ve bu ay içerisinde yapılacak olan Akra Grand Fondo Yol Bisikleti Yarışları ve Tahtalı Run To Sky Yarışlarının Kemer'e ve turizme sağladığı katkılarla ilgili sunum gerçekleştirildi.
Meclis toplantısında 2021 Mali yılı Kesin Hesabının görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi. Kemer Belediyesinin norm kadrosunda yapılacak olan değişikliğin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
Kemer Belediyesi norm kadrosunda yeni ihdas edilecek olan 1 adet eğitmen kadrosu ile kadrosu karşılığı sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretlerinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
Toplantıda, 17/04/2022 tarih ve 31812 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Norm Kadro İlke ve Standartlarına dair Yönetmeliğe göre Kemer Belediyesi norm kadrosunun yeniden düzenlemesi konusunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
Kemer İlçe Müftülüğünün 18/04/2022 tarih ve 2385501 sayılı yazısında belirtilen mülkiyeti Kemer Belediyesine ait Çamyuva Mahallesi 718 ada 3 parselin (Kuzdere Mahallesi Kapalı Pazar yeri arkası) Dini Tesis Alanı (Cami, Kur'an Kursu ve müştemilatları) olarak Kemer İlçe Müftülüğüne tahsis edilmesi talebinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
Tasarrufu Kemer Belediyesine ait Göynük Mahallesinde bulunan Göynük Atatürk Spor salonunun kira süresi görüşülerek oy birliği ile kiraya verilmemesi kabul edilirken, Kemer Belediyesinin İç Anadolu Belediyeler Birliğine üye olunması ise oy çokluğu ile kabul edildi.
Kemer Belediyesi ile Antalya Akvaryum İşletmeciliği İnş. Tic. Ltd. Şti ve Olympos Teleferik İşl. San. ve Tic. A.Ş. arasında yapılmakta olan protokollerin yenilenmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi konusu görüşülerek, belediye başkanına oy birliği ile 2 yıllık yetki verildi.
Kemer Belediyesinin kardeş şehri olan Almanya'nın Schwabach Belediyesi ile Kemer'in diğer Kardeş şehirlerine ziyaret yapılması için yurt dışı izninin verilmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.
Kemer Belediyesi sınırları içerisinde bulunan tarım alanlarında, gelen taleplerin değerlendirilebilmesi ve Kemer sınırları içerisinde alternatif turizm alanları oluşturulabilmesi adına alternatif turizm alanları (Kamping, Ekoturizm, Günübirlik vb) olarak plan yapılması hususunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edilirken, Beldibi Mahallesinde 14/07/2021 tarihinde onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında Resim Kurum alanında kalan taşınmazın plan değişikliği teklifine ait Kültür ve Turizm Bakanlığının 01/04/2022 tarih ve 2343200 sayılı yazılarının görüşülmesi konusu oy birliği ile ret edildi.
Kemer Arslanbucak Mahallesindeki Karayoluna cephe parsellerde kot belirlenmesine ilişkin plan hükmü değişikliği konulu imar komisyonu raporunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
Kemer Kuzdere Mahallesi 530 ada 04 nolu parselin Konut Alanından, Özel Sosyal Tesis Alanına dönüştürülmesine ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konulu İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
Kemer Arslanbucak Mahallesinde yapımı devam eden ve Ağustos ayında açılması planlanan Kemer Belediyesi Orduvar-Ülker Akman Kreş ve Gündüz Bakımevi için aylık kreş ücretinin belirlenmesi ve 2022 yılı gelir tarifesine eklenmesi konulu Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi konusu oy birliği ile kabul edilerek ücretinin bin 400 lira olarak belirlenmesine karar verildi.
Bir sonraki meclis toplantısı 2 Haziran Perşembe günü saat 14.00 olarak belirlendi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi