KEMER BELEDİYESİ OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kemer Belediyesi yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye Kültür Salonunda Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında yapılan toplantıya, meclis üyesi Semih Top katılmadı.

Başkan Necati Topaloğlu, meclis üyelerinin ve katılımcıların 2021 yılını kutlayarak belediye olarak yaptıkları projeler konusunda meclisi bilgilendirdi.

- Kemer'e kaidesi ile 7 metre yüksekliğinde Atatürk Heykeli geliyor

Toplantı öncesi Kemer'e yapılması düşünülen Atatürk Heykeli projesi, heykeltıraş Ali Savıcı tarafından meclis üyelerine bilgi verildi.

Mevcut Pegasus heykelinin yerine konması düşünülen atın üzerinde yer alan Atatürk heykeli, hareketli ve kaidesi ile birlikte 7 metre olacağı belirtildi. Pegasus heykeli ise farklı bir noktaya taşınacağı kaydedildi.

- Tasarruf ediliyor, hizmetler Kemer ile buluşuyor

Yapılan son çalışmalar ile ilgili meclisi bilgilendiren Başkan Topaloğlu, Kemer'e büyük değer katacak Mustafa Ertuğrul Aker Parkı Projesi, Kındıl Sahil Projesi ile Atatürk Parkı Projesinde gelinen son durumu anlattı.

Yapıkları tasarruf ile pandemiye rağmen projelerin hayata geçtiğini, belediye çalışanlarının görev yaptıkları 21 aylık süre içerisinde maaşlarını günü gününe aldıklarını belirten Topaloğlu, “Zor geçen bir yıl sonrasında yeni yıla merhaba diyoruz. 2020 yılında çok sıkıntılar çektik. Pandemiye rağmen verdiğimiz sözleri yerine getirmeye devam ediyoruz. Mustafa Ertuğrul Aker Parkı Projesi, Kındıl Sahil Projesi ile Atatürk Parkı Projesi Kemer'e büyük değer katacak. Bu projelerin gerçekleşmesinde yaptığımız tasarrufun büyük katkısı var. Kemer Belediyesi olarak 21 aylık görev süremizde temsili ağırlama giderlerinden 11 milyon 32 bin lira tasarruf ettik. Yine 21 aylık görev süremizde 22 milyon 472 bin lira yatırım yaptık. 21 ayda 21 milyon borç ödemişiz. Şu anda esnafımıza Aralık ayı faturalarından sadece 800 bin lira borcumuz var. Yaptığımız ihalelerde artık katılımcılar tarafından tercih ve güven veren bir belediye olduk. Ayrıca tüm bunların yanı sıra Kemer Belediyesi'nin bankada 11 milyon lira parası var. Projelerimizin hayata geçmesinde, bu hizmetlerin Kemerliler ile buluşmasında katkısı olan değerli meclis üyelerimize, yoğun bir emek harcayan Kemer Belediyesi çalışanı arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. 2021 yılı inanıyorum ki çok güzel olacak. İnşallah pandeminin etkisinin sona ermesi ile her şeyin normalleşeceğini ve Kemer'in o cıvıl cıvıl turizm günlerine geri döneceğine inanıyorum." dedi.

Bir önceki yılın gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için Denetim Komisyonu üyelerinin belirlenmesi konusunda yapılan seçimde Hasan Ali Acar, Ferhan Fidan, Mustafa Bilici, Cumali Afşin ve Ramazan Kal oy birliği ile seçildi.

Kemer Belediyesi'nde boş bulunan kadro karşılığı sözleşmeli personel çalıştırılması ve 2021 yılında ödenecek ücretlerinin belirlenmesi ve ardından, huzur hakkı ücretinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi sonrası, Belediye Zabıta Memurlarına verilecek fazla mesai konusu da gündeme alındı.

Arslanbucak Mahallesi 435, 436 ve 439 Adalar üzerindeki 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planı değişikliği teklifi ve Kuzdere Mahallesi 478 Ada 1 parsel ve 498 ada 9 parsel üzerindeki 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planı değişikliğinin görüşüldüğü toplantıda, ayrıca Kemer Göynük Mahallesi 1. Bölge Uygulama İmar Planı onama sınırı içerisinde yer alan plan değişikliğine esas imar komisyonu raporunu da görüştü.

Toplantıda, meclisin Ağustos ayında tatil yapacağı oy birliği ile belirlendi.

Bir sonraki meclis toplantısının 3 Şubat saat 14.00'de yapılması oy birliği ile kararlaştırıldı.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi