Kemer Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı

Kemer Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya meclis üyeleri Ahmet Can, Semih Özdemir ve Cumali Afşin mazeretleri nedeniyle katılmadı.

Belediye Başkanı Topaloğlu, toplantı öncesinde meclis üyelerine Kemer gündemi ve turizm hakkında bilgi verdi.

Geçen sene Kemer'de turizmin çok iyi geçtiğini hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Geçen sene Kemer'de 2 milyon 944 bin 228 misafir ağırladık. Rusya'dan 939 bin 463, yerli misafir 876 bin 832, Almanya'dan 116 bin 686, Kazakistan'dan 114 bin 928, Polonya'dan 71 bin 511,
Moldova'dan 67 bin 933, Ukrayna'dan 67 bin 785, İngiltere'den 63 bin 876 kişi Kemer'i ziyaret etti. Günübirlik gelen misafir sayısı ile yaklaşık 3,5 milyon kişiyi buluyor. Bu yıl turizm sezonunun daha iyi olacağı tahmin ediliyor.” dedi.

Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak tanıtım çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerine vurgu yaparak, “Yarın Letonya'nın başkenti Riga'da düzenlenecek olan 28. Uluslararası Turizm İhtisas Fuarı'na gidiyorum. Daha sonra İstanbul'daki EMİTT Fuarına katılacağız. EMİTT Fuarı'nda Antalya'nın dışında ayrı bir yerden stant aldık. Kemerimizi en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların Kemer Belediyesi'ne inşaat için müracaat ettiklerini ve evrakların çıkmadığına dair iddialarını da değerlendiren Topaloğlu, “2017, 2018, 2019, 2020 ve 2021 dahil olmak üzere hiçbir yıl verilen ruhsat sayısında 140'ı geçememişiz. Geçen sene verdiğimiz ruhsat sayısı 657'dir. Sonuçta bunların hepsi inceleniyor” diye konuştu.

Kemer Belediyesi'nde kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalıştırılacak personellerin 2023 yılında ödenecek ücretlerinin belirlenmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda, belediye sınırları içerisinde bulunan asansörlerin periyodik kontrolü için 2023 yılı asansör periyodik kontrol ücretinin belirlenmesi oy birliği ile kabul edilirken, Kemer Beycik Mahallesi 222 ada 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ve 350 parsellere ilişkin plan müellifleri tarafından hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili imar komisyonu raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

KEMER İNGİLTERE'DE TANITILACAK

Kemer'in İngiltere turizm pazarında dijital pazarlama ve tanıtım kampanyası için Jet2 seyahat acentesi ile sözleşme yapılması ve sözleşmeyi imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi ve ücretinin belediye bütçesinden karşılanması konusu oy birliği ile kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Topaloğlu, şöyle konuştu:

“Jet2 seyahat acente yetkilileri ile Londra Fuarı'nda bir görüşme yapmıştık. Kemer'i İngiltere'de tanıtmak istediklerini söylediler. Daha sonra belediyemizde Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı Başkanı (KETAV) Volkan Yorulmaz, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak ve turizmcilerin de katılımıyla jet2 seyahat acentesi yetkilileriyle online bir görüşme yaptık. İngiltere'de, sosyal medyalarda, dijital platformlarda ve gittikleri her yerde Kemerimizi tanıtacaklar. Kemer ile ilgili tüm fotoğraf ve videoları İngiltere'ye gönderdik. EMİTT Fuarı'nda da protokol imzalayacağız. Kemer için önemli bir proje.”

Kemer İdmanyurdu Spor Kulübü'ne 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 14/B maddesi gereğince maddi yardım yapılması önergesi görüşüldü. Önerge, futbolculara 60 bin lira prim desteği verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Çamyuva Mahallesi'nde yer alan 719 ada 2 parseldeki taşınmaz üzerinde 300 kapasiteli öğrenci yurdu için Pegas Turizm Otel İşletmeciliği İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş ile yapılan protokol önergesi, oy birliği ile kabul edildi.

Yeni Mahalle 121 ada 15 parsel yanında bulunan alana çocuk parkı yapılması ve parka Kazım Gül'ün adının verilmesi önergesi oy birliği ile kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 3 Mart Cuma günü saat 14.30 olarak belirlendi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi