Kemer Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı

Kemer Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında yapıldı.

Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya, meclis üyesi Semih Top mazereti nedeniyle katılmadı.

Toplantı öncesi Kurban Bayramı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, bayram tatili sürecinde Kemer'de çok fazla yoğunluk yaşandığını söyledi.

Başkan Topaloğlu, Türkiye'nin en önemli turizm merkezileri arasında yer alan Kemer'de bayram tatilinde günübirlik yaklaşık 135 bin konaklama yapıldığına işaret ederek, “95 bin jandarma bölgesi, 40 bin polis bölgesinde konaklama yapıldı. Kemer'in nüfusu ile günlük yaklaşık 200 bin kişiye hizmet ettik. Verilen hizmetleri aksatmadan devam ettiren belediye personelimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kemer Belediyesi norm kadrosunda yapılacak olan değişikliğin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Göynük Mahallesi'nde yer alan Domuzluk Mevkisi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Plan hükmü değişikliği ile ilgili alınan İmar Komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

Kuzdere Mahallesi'nde (tapu kütüğünde Çamyuva Mahallesi'ne kayıtlı) yer alan mülkiyeti Kemer Belediyesi'ne ait 513 ada 17 parsel ile 513 ada 04 parsel ile ilgili alınan 02/06/2023 tarih ve 54 nolu Meclis kararının yeniden görüşüldü. Geçen ay yapılan meclis toplantısında alınan Kemer Belediyesi'ne ait arazi satışının onay kararının iptali oy birliği ile kabul edildi.

Meclise sunulan önergelerden, tasarrufu Kemer Belediyesi'nde bulunan Göynük Atatürk Spor Salonu'nun kiralanması ile ilgili 2.5.2023 tarihinde 45 nolu meclis kararı görüşüldü. Karara istinaden spor salonunun kiralanması oy çokluğu ile yeniden kabul edilmiş oldu.

Başkan Topaloğlu, Göynük Atatürk Spor Salonu'nun kiralanması ile ilgili yaptığı konuşmasında, “Salondan çok fazla zarar ediyoruz. 16 ayda 550 bin lira zarar ediyoruz. Burayı kiralayarak bu zarardan kurtulmak ve turizmi 12 aya yaymak için uğraşıyoruz. İyi bir firmaya kiraladığımız zaman Kemerimize çok sayıda sporcu gelecek ve bu sporcular Kemer'de konakladıkları süre içinde ilçemizde gezerek esnafa katkı sağlayacak. Amacımız Kemer'de kış turizmini canlandırmak. Harcadığımız para Kemer halkının parasıdır. Kemer'deki devlet okulları, dernekler ve amatör spor kulüpleri salondan ücretsiz olarak faydalanacak. Bu maddeler ihale şartnamesine eklendi” dedi.


Bir diğer önergede ise Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği'nin (ANTAB) Kemer tanıtımına yeteri kadar katkı sağlamadığı için Kemer tanıtımının Kemer Belediyesi tarafından yapılması konusu oy birliği ile Turizm Komisyonu'na sevk edildi.

Bir sonraki meclis toplantı tarihi; 5 Eylül Salı günü saat 14.00 olarak belirlendi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi