KEMER BELEDİYESİNDEN ENGELLİLERE YÖNELİK TERAPİ ATÖLYELERİ

Kemer Belediyesi, engelli bireylere yönelik terapi atölyeleri kurmayı planlıyor.
Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu öncülüğünde engelli vatandaşların topluma entegre edilmesi ve sosyal aktivitelere daha fazla katılım sağlaması için terapi atölyeleri kurmayı planlıyor.
Kurulacak olan atölyelerde, engelli çocuklara yönelik sosyal uyum, sosyal beceriler, psiko motor beceriler, ince ve kaba motor beceriler ve bilişsel becerileri kazandırılması amaçlanıyor.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, kurulacak olan atölyeler öncesi Kemer'deki engelli bireylerin tespit edilerek ziyaret edildiğini ve atölyelere davet edildiğini söyledi.
Belediye olarak engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını ve olmaya devam ettiklerinin altını çizen Başkan Topaloğlu, “ Engelli vatandaşlarımıza yönelik terapi atölyeleri kuruyoruz. Buradaki atölyelerde bu özel vatandaşlarımızı topluma daha hızlı entegre etmeyi amaçlıyoruz. Öte yandan belediyemiz kültür salonunda engelli bireylere yönelik yaşam koçu Songül Gür tarafından eğitimler verilmeye de devam ediyor. Kemer Belediyesi olarak tüm engelleri kaldırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Öte yandan, vatandaşlardan Figen Yıldırım'ın da atölyelerin kurulması projesinde öncülük ettiği belirtildi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi