KEMER BELEDİYESİNDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN MAMAMATİK SİSTEMİ

Kemer Belediyesi, sokak hayvanlarının beslenmesini kolaylaştırmak amacıyla ilçede belirlenen yerlere mama kumbaraları monte etti.
Sokak hayvanlarına sahip çıkmak ve beslenmelerini daha pratik hale getirebilmek amacıyla tamamen güneş enerjisiyle çalışan mama kumbaralarını tüm vatandaşlar ve ilçeye gelen misafirler rahatlıkla kullanabilecek.
Yabancı dillerde sesli olarak teşekkür de edebilen mama kumbaralarının, 1 lira ile çalıştığı belirtildi.
Pugedon Mamamatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akay, Kemer Belediyesi ile iş birliği içerisinde sokak hayvanlarına daha fazla destek olmak için çalıştıklarını belirterek, desteklerinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür etti.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Belediye olarak sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyoruz. İlçemizde belirlenen noktalara tamamen güneş enerjisiyle çalışan mama kumbaraları koyduk. Vatandaşlarımız rahatlıkla kumbaraları kullanarak sokak hayvanlarına destek olabilirler. Bu mama kumbaralarının sayısını artırmayı planlıyoruz.” diye konuştu.
Veteriner Hekim Fevzi Uzun ise 1 lira ile çalışan otomat makinelerin sokak hayvanlarına mama desteği sağladığını söyledi.
Hayvanseverlerin sokak hayvanlarının beslenmesine yardımcı olabilmeleri amacıyla yapılan bir sistem olduğuna değinen Uzun, “Sistem tamamen güneş enerjisiyle çalışıyor. 1 lira atıldığında aşağıdaki hazneye 100 gram mama düşüyor. Vatandaşın biraz daha destek olmasını istedik. Mamamatik 1 lira atınca İngilizce ve Türkçe teşekkür ediyor. Buradaki amaç çevredeki insanların dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak. Şu anda Kemer'de üç noktaya koyduk ama ileride sayısını artıracağız.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi