KEMER BELEDİYESİNDEN ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUKLARA YÖNELİK TERAPİ ATÖLYESİ KURULDU

Kemer Belediyesi üstün zekalı çocuklar için terapi atölyesi kurdu.
Kurulan atölyede Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünde çalışan Psikolog Sevilay Bozkaya tarafından üstün zekalı çocuklara yönelik terapiler veriliyor.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer Belediyesi olarak eğitime her alanda katkı sağlamaya devam ettiklerini söyledi.
Kemer'de yaşayan üstün çocukları kapsayan bir proje olduğunun altını çizen Başkan Topaloğlu, “Çocuklarımızı öncelikle wisc-r testine sokuyoruz. Test sonucunda üstün zekalı olan çocuklarımızı tespit edip, kurduğumuz terapi atölyesine davet ediyoruz. Burada çocuklarımıza yönelik grup çalışmaları, üstün zekalı çocuklara yönelik oyunlar oynanıyor. Çocukların her alanda gelişmesi için çaba sarf ediyoruz. Belediye olarak çocuklarımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Atölyede verilen terapiler kapsamında, çocukların tutumu, düşüncesi, duygusu, motivasyonu, davranışları ve bilişsel becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılıyor.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi