KEMER BELEDİYESİNDEN YAT VE YELKEN KULÜBÜNE BOT DESTEĞİ

Kemer Belediyesi, Kemer Belediyespor Yat ve Yelken Kulübü Derneğine, şişme bot tahsis etti.

Yat ve Yelken Kulübü Derneğinin Kemer'deki deniz sporlarını canlandırması amacıyla ihtiyaç duyduğu şişme botu, Kemer Belediyesi karşılayarak deniz sporlarına katkı sağladı.

Dernek binası önünde yapılan programa, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyespor Yat ve Yelken Kulübü Derneği Başkanı Orhan Yeşilli, derneğin yönetim kurulu üyeleri, Kemer G Marina Genel Müdürü Levent Tokaç ve denizciler katıldı.

Kemer Belediyespor Yat ve Yelken Kulübü Derneği yetkilileri, kendilerine teslim edilen şişme botun, ücretsiz yaz okulları optimist ve lazer takımlarının antrenmanı ve yarışlarında kullanılacağını belirtti.

Derneğe şişme botun teslim edilmesinden sonra açıklama yapan dernek Başkanı Yeşilli, derneğin asıl amacının Kemer'deki gençleri denizcilikle tanıştırmak olduğunu söyledi.

Yeşilli, en büyük sorunlarının deniz sporlarının zengin sporu gibi algılanması olduğunu belirterek, “Bölgemizde deniz kültürünü oluşturup hem alternatif turizm hem de gençlerin alternatif mesleklere yönelmesini istiyoruz. Bu adımı Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile birlikte atmış olduk. Beş yıldır hiçbir faaliyet yürütmedik. Ama Başkan Necati Topaloğlu ile ivmelenen bir çalışmaya başladık ve Türkiye'de ilk defa ücretsiz yelken kursunu yaptık.” dedi.

10 Kasım Atatürk Kupası organizasyonunu Kemer Ayışığı Koyunda organize etmek istediklerini de anlatan Yeşilli, “İzmir'den de iki tane ulusal hakem gelecek. Bu destek oldukça biz de bu canlanmayı sağlarız. Bunun içinde elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise yelken sporunu ve deniz sporlarını yıllardır ücretsiz olarak canlandırmaya çalıştıkları için Kemer Belediyespor Yat ve Yelken Kulübü Derneğine teşekkür ettiğini söyledi.

Derneğin daha önce kendisini ziyaret ettiklerini ve desteğe ihtiyaç duyduklarını anlattıklarını belirten Başkan Topaloğlu, “Bazı istekleri vardı. Bizde kendilerine destek verdik ve gençlere bu yaz ücretsiz kurs verdiler. Derneğin, geleceğin denizcilerini yetiştirebilmesi için bota ihtiyaçları olduğunu söylediler. Biz de hemen devreye girdik. Denizin bu kadar güzel olduğu bir yerde çocuklarımızı denizle tanıştıramazsak bu bizim ayıbımızdır. Bu ayıbı ortadan kaldırmak için dernek üyeleriyle birlikte çalışıyoruz. Her spor dalına destek verdiğimiz gibi bu spora da desteğimiz devam edecek. Şişme bot kendilerine hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

Programa katılanlar daha sonra şişme botun önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi