KEMER BELEDİYESİNE AİT SERALARDA ÇİÇEK ÜRETİMLERİ HIZLA DEVAM EDİYOR

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, park, bahçe ve meydanlarda kullanılan bitkileri kendi seralarında üreterek tasarruf ediyor.

Belediye ekipleri, tasarruf etmek anlamında mevsimlik çiçekleri ve çeşitli bitki türlerini kendi üretiyor.

Arslanbucak Hizmet Alanı'nda kurulan seralarda üretilen bitkiler, özenle ve el emeği ile üretildikten sonra Kemer'in sokak ve caddelerinde yerlerini alıyor.

ÇİÇEK ÜRETİM FABRİKASI GİBİ ÇALIŞAN SERALARDA GELECEĞE DE YATIRIM YAPILIYOR

Seralarda üretilen mevsimlik çiçekler, Kemer merkez, Tekirova, Göynük, Beldibi ve Çamyuva mahallelerinde orta refüjler ve meydanlara dikerek dekoratif bir görüntü oluşturuyor.

Adeta çiçek üretim fabrikası gibi çalışan belediyemize ait seralarda, zakkum, begonvil ve çeşitli bitkilerin de üretimini gerçekleştiren ekipler, üretimlere hız kesmeden devam ediyor.

Hem tasarruf anlamında hem de dışarıdan ürün alınmasının önüne geçmek amacıyla toplanan tohumlar tekrar üretilmek üzere seralarda saklanıyor ve geleceğe yatırım yapılmış oluyor.

Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Belediyemizin tüm kadrosuyla her alanda tasarruf yapmaya devam ediyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz, kendi kurduğumuz seralarda her türlü bitkiyi yetiştiriyor. Titizlikle ve büyük emek harcanarak üretilen bitkiler daha sonra Kemer'de caddelerini ve sokaklarını süslemek üzere kullanılıyor. Seralarımız bir fabrika gibi işlevini gerçekleştiriyor.” dedi.

Kemer Belediye Başkan Vekili Emrah Ayhan ise yeşil alanları korumak ve daha fazla yeşil alanlar oluşturmak amacıyla çalışmalara hızla devam edildiğini kaydetti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi