KEMER LAVANTA KOKACAK

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi'nin Gedelme Yaylası'nda gerçekleştirdiği lavanta dikim etkinliğinde lavanta fidelerini toprakla buluşturdu.
Kemer'in en önemli yaylaları arasında yer alan Gedelme Yaylasındaki lavanta dikim etkinliğine, Belediye Başkanı Topaloğlu'nun yanı sıra CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Gencay Kayrak, Başkan Topaloğlu'nun eşi Fikriye Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül'ün eşi Hale Gül, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği ve Kemer Belediyesi tarafından organize edilen lavanta dikim projesi kapsamında hem turizmi çeşitlendirmek hem de turizm sezonunu uzatmak amaçlanıyor.
Başkan Topaloğlu ve etkinliğe katılanlar, daha önce dikime hazır hale getirilen arazide bin 500 lavanta fidesini toprakla buluşturdu.
Kemer Belediyesine ait 2 bin 650 metrekarelik arazide lavanta fidelerini toprakla buluşturduklarını belirten Başkan Topaloğlu, belediye ekiplerinin daha önce dikim yapılacak olan arazide çalışmalarını tamamladığını ve dikime hazır hale getirdiğini söyledi.
Kemer'de ilk defa denenen lavanta dikiminin başarılı olacağına inandığını anlatan Topaloğlu, “Yerli ve yabancı misafirlerin birçoğu lavanta bahçesini gezmek için Burdur ve Isparta'ya gidiyordu. Hem insanlarımızı oralara kadar yormamak hem de turistleri Kemer'e çekmek amacıyla böyle bir proje yaptık. Turizmi çeşitlendirmek ve sezonu uzatmak amacıyla yaptığımız projenin amacına ulaşacağına inanıyorum. Bu proje başarılı olursa başka alanlarda da devamını yapacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer Şube Müdürü Halil Buran ise Kemer Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri projenin turizme büyük katkısı olacağını düşündüğünü kaydetti.
Park ve Bahçeler Müdürü Gencay Kayrak da “Kemer Belediyesine ait 2 bin 650 metrekarelik bir alanda bin 500 adet lavanta fidesi dikimi yapıldı. Öncelikle toprak hazırlığını yaptık. Sulama sistemini döşedikten sonra dikimi yaptık. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu'na teşekkür ediyorum.” dedi.
Etkinliğe katılan vatandaşlardan Neslihan Yemez, lavanta dikim etkinliğinde olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Bence çok faydalı bir işe imza attık. Burada olmaktan dolayı mutluyum. İnşallah verimli olur ve çiçek açtığı zaman tekrar gezmeye gelmek isterim.” ifadelerine yer verdi.
Vatandaşlardan Gülcan Yılmaz, Kemer Belediyesinin yaptığı etkinliğin çok güzel olduğunu anlatarak, kendisinin de ektiği bir lavanta olduğu için mutlu olduğunu dile getirdi.
Fatma Dalkılıç da etkinliğine yapan Kemer Belediyesine çok teşekkür ettiğini aktararak, “Çok güzel bir etkinlik oldu. Hızlı bir şekilde dikimi tamamladık. Birkaç ay sonra da büyümüş hallerini görmeye geleceğiz.” dedi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi