KEMER, TURİZMDE HAREKETLİ GÜNLER YAŞIYOR

Türkiye'nin en çok tercih edilen turizm destinasyonlarından birisi olan Kemer, yaz sezonunu iyi geçiriyor. Bölgedeki doluluk oranları turizmcileri sevindirirken, bölge esnafı da bu doluluklardan ve kentte yaşanan turizm yoğunluğundan memnun.


Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamasında, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş nedeniyle sezona endişeli girdiklerini belirtirken, özellikle dokuz günlük bayram tatili ile birlikte Kemer'de büyük bir yoğunluk yaşandığına dikkat çekti.


Başkan Topaloğlu “ Kemer'de güzel bir yaz sezonu yaşıyoruz. Bölgemizde doluluklar iyi gidiyor. Otellerimiz dolu. Dolulukların ekim ayı sonuna kadar devam edeceği görülüyor. Gelen misafirlerimiz Kemer'de güzel bir tatil yaşarken, çarşılarımız da hareketli. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş nedeniyle sezona endişeli girmiştik. Bunun yanında özellikle akaryakıt zamları ve artan maliyetler nedeniyle iç turizmde sıkıntılar yaşanacağını biliyorduk. Her şeye rağmen özellikle farklı pazarlardan gelen misafirlerimiz ile Kemer hareketli günler yaşıyor” dedi.
Son dönem Kemer'de Avrupalı turist sayısının arttığını da dile getiren Başkan Topaloğlu “ Kemer; Rusya, Ukrayna arasında yaşanan savaş öncesi bu iki ülkeden gelen misafirlerin ilk iki sırayı aldığı yerdi. Ancak savaş sonrası bu iki ülkeden gelen misafir sayısı düştü. Ukrayna zaten yok gibi. Rusya'dan Antalya'ya gelen uçak sayısı artıyor. Rus misafirlerimiz de Kemer'i tercih ediyorlar. Bunun dışında, özellikle İngiliz, İskandinav misafirlerimizde Kemer'i tercih ediyorlar. Alman misafir sayısı artışı da bizleri sevindiriyor” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi