KEMER'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA,
DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANDI

Kemer'de 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı.

Kemer Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa, Kaymakam Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı, Kemer Cumhuriyet Savcısı İsmail Teker, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Belediyesi meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Pandemi tedbirleri alınarak yapılan tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Sosyal mesafenin korunduğu, alana gelenlerin ateşinin ölçüldüğü ve davetlilere su ve kek dağıtıldığı tören, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından bayraklarla süslenen tören alanına gelenlere ücretsiz maske dağıtımı da yapıldı.

Törende konuşan Kaymakam Gemici, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Türk Milletinin hiçbir zaman bağımsızlık, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk Bayrağı için bedel ödemekten kaçınmadığını ve kaçınmayacağına değindi.

Kaymakam Gemici, Belediye Başkanı Topaloğlu ve davetliler daha sonra 15 Temmuz Anı Defterini imzaladı.

Törende, 15 Temmuz konulu şiirler ve ilahiler okundu. Tören, 15 Temmuz konulu video, slayt gösterimi ve kamu spotlarının yayınlamasıyla devam etti.

Saat 00:13'te camilerden sela okundu ve sabah ezanına kadar demokrasi nöbeti tutuldu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi