Kemer’de Cumhuriyet coşkusu devam ediyor

Kemer'de, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100'ncü yıl kutlamaları kapsamında 9 ülkeden 300 dansçının katıldığı halk oyunları gösterisi yapıldı. Programı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile eşi Fikriye Topaloğlu, Kemer Belediyesi birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde, International Folk Dance Organization (IFDO) kurucuları Salih Önsoy ile Murat Erdem tarafından Kemer Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Çok sayıda yerli ve yabancı misafirin de ilgi ile izlediği program kapsamında farklı ülkelerden gelen dansçılar, kendi ülkelerine ait kıyafetlerle halk oyunlarını sergiledi.

Dansçılar giydikleri kıyafetler ve sergiledikleri gösterilerle programı izleyenlerden büyük alkış topladı.

Renkli görüntülerin ortaya çıktığı programda konuşan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Cumhuriyet'in 100'ncü yılı kutlamalarının Kemer'de devam ettiğini belirterek, “Buraya Yunanistan'dan gelen bir grup da var. Atatürk, “Yurtta sulh cihanda sulh” demişti. Biz Yunanistan ile düşman değil dostuz. Beraberce yaşamak zorundayız. Kutlamalara katılan tüm ülkelere teşekkür ediyorum. Programda emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Topaloğlu, program sonrasında katılımcılara plaket verirken, 9 farklı ülkeden gelen dansçılar da Başkan Topaloğlu'na çeşitli hediyeler verdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi