KEMER’DE DALIŞ TURİZMİNE DESTEK İÇİN UÇAK BATIRILMASI PLANLANIYOR

Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer'e, dalış için uçak batırılması planlanıyor.
Dalış tutkunlarının adresi konumundaki Kemer'de bu yılki turizm sezonu öncesi, dalış turizmini canlandırmak ve 12 aya yayabilmek amacıyla uçak batırılması planlanıyor.
Kemer'de dalış turizmine hizmet veren dalış merkezi temsilcileri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile bir araya gelerek bilgi verdiler.
Toplantıya, sualtı fotoğrafçısı Adnan Büyük, Kemer'deki dalış merkezlerinin temsilcilerinden Ali Sivrikaya, Alper Güngür, Demir Can Demirci, Şakir Metin, Savaş Bat, Muhittin Güçlü, Suat Karaman, Kemer Su Sporları Derneği Başkanı Abdurrahman Aydın, Kemer Balık Adamlar Kulübü Başkanı Muhammed Alnıaçık katıldı.
Toplantıya katılan dalış turizmi temsilcileri, Kemer'deki dalış turizmine katkı sağlamak ve ilçeye gelen misafirlere yeni bir dalış noktası sunmak amacıyla uçak batırılması konusunda fikir alışverişinde bulundu ve Başkan Topaloğlu'ndan destek istediler.
Batırılacak olan uçağın akıntının olmadığı ve hava şartlarından etkilenmeyecek bir yer olarak belirlenmesi gerektiğinin altı çizildi.
Başkan Topaloğlu ile bir araya gelen dalış turizminin temsilcileri, dalış turizmine katkı sağlayacak olan uçağın yerinin belirlenmesi için ayrıca toplanacaklarını belirterek, Kemer Belediyesi olarak destek olmaya hazır olduklarını kaydetti.
Dalış turizmine her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını anlatan Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Amacımız dalış turizmini sürdürülebilirlik kazandırmak ve bunu 12 aya yaymak. Bunun için çalışmalarımız ve projelerimiz var. Öncelikle uçağın veya uçakların batırılacağı yerin belirlenmesi için sektörün temsilcileri kendi aralarında toplantı yapacak. Uçağın batırılacağı yer olarak Ay Işığı açıkları veya Kındılçeşme sahilinin açıkları olabilir. Arkadaşlarımız bu konu üzerinde çalışacak. Hedefimiz dalış turizmi tutkunlarına yeni yerleri keşfetmelerini sağlamak.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi