KEMER'DE FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

Antalya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği, 15 Ekim Beyaz Baston Körler Bağımsızlık ve Güvenlik Günü dolayısıyla Kemer'de farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi.
Liman Caddesinden Mustafa Ertuğrul Aker Parkı'na kadar yapılan yürüyüşe, Antalya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Başkanı Oğuz Özdemir, dernek genel sekreteri ve Kemer Türk Kadınlar Birliği Kemer Şube Başkanı Hacer Akdağ, Kemer Engelliler Derneği Başkanı Nur Yanmış, Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Özden Sayındaş, dernek üyeleri, engelli çocuklar ve aileleri katıldı.
Farkındalık oluşturmak için yürüyen kalabalığı Liman Caddesinin sonunda Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül karşıladı.
Daha sonra Kemer Belediyesinin turizme kazandırdığı Mustafa Ertuğrul Aker Parkındaki Deniz Kafeye geçen grup, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile bir araya geldi.
Belediye Başkanı Topaloğlu, yüreği tertemiz olan görme engelli çocuklarla sohbet ederek başlarını okşadı.
Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, farkındalık oluşturmak için yapılan yürüyüşün çok büyük anlam taşıdığını söyledi.
Kemer halkı olarak görme engellileri misafir ettiklerini belirten Başkan Topaloğlu, “Farkındalık yürüyüşü çok anlamlı. Bu konuya daha fazla dikkat çekmemiz gerekiyor. Kemer'de kendilerini tekrar ağırlamak istiyoruz. Onlar bizim kardeşimiz. Görme engellilere yardımcı olabilmek için daha duyarlı davranmamız gerekiyor.” diye konuştu.
Antalya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Başkanı Oğuz Özdemir ise 15 Ekim Beyaz Baston Körler Bağımsızlık ve Güvenlik Günü dolayısıyla Kemer'de farkındalık yürüyüşü gerçekleştirmek istediklerini söyledi.
Misafirperverliklerinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve Kemer halkına çok teşekkür eden Özdemir, bundan sonra her 15 Ekim'de farklı ilçelerde yürüyüş yapmayı planladıklarını kaydetti.
Derneğin genel sekreteri Hacer Akdağ da yapılan farkındalık yürüyüşünün Antalya'da sürekli yaptıklarına değinerek, Kemer'deki yürüyüşe katılımın çok fazla olduğunu ve desteklerinden dolayı Başkan Topaloğlu'na teşekkür ettiğini dile getirdi.
Yapılan farkındalık yürüyüşüne Kemer Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliğinde görevli polisler de eşlik etti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi