Kemer’de ocak ayında 229 hayvan kısırlaştırıldı

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Ocak ayı içerisinde 229 hayvan kısırlaştırıldı.

Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kısırlaştırılan hayvan sayısının 229 olarak açıklandığı verilerde, aşılanan hayvan sayısı 229, sahiplendirilen hayvan sayısı 44, barınağa bırakılan hayvan sayısı 60, toplanan başıboş hayvan sayısı 45 ve tedavi edilen hayvan sayısı 850 olarak belirtildi.

Ocak ayı içerisinde 1.151 ihbar alan Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi çalışanları, belirlenen noktalarda sokak hayvanlarına su ve gıda desteği de sağlamaya devam ediyor.

Kemer Belediyesi Veteriner Hekimi Fevzi Uzun, yaptığı açıklamada, Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyledi.

Duyarlı vatandaşların yaptığı ihbarlar neticesinde söz konusu bölgelere gidilerek başıboş hayvanları topladıklarına değinen Uzun, “Gelen ihbarlar doğrultusunda yaralı, hasta ve başıboş hayvanları alıp tedavilerini yapıyoruz. Kısırlaştırma işlemlerinden sonra tekrar doğaya bırakıyoruz. Vatandaşların getirdiği hayvanların ayrıca kimliklendirmelerini ve takiplerini de yapıyoruz. Kış ayları nedeniyle çalışmalarımız yoğunlaştı ancak tüm gücümüzle hayvanlara bakmaya devam ediyoruz. En büyük destekçimiz Kemer Belediye Başkanımız Sayın Necati Topaloğlu'dur. Kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi