Kemer’de ‘Trafikte Okul-Jandarma Elele Birlikte Güvenli Geleceğe’ programı düzenlendi

Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü tarafından Türkiye'de ilk defa Antalya'da uygulanmaya başlayan ‘Trafikte Okul-Jandarma Elele Birlikte Güvenli Geleceğe' adlı proje kapsamında Kuzdere Hacı Mehmet saygın İlkokulu öğrencilerine trafik ile ilgili eğitim verildi.

Okul bahçesinde yapılan programa, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Meclis üyesi Recep Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Turgay Sarıoğlan, Kuzdere Mahalle Muhtarı Serkan Günay, jandarma trafik ekipleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Uzman Jandarma Baki Koç'un trafik dedektifi eğitimi verdiği program kapsamında öğrenciler trafik konulu şiirler okudu.

Öğrencilere trafik bilincini aşılamak amacıyla uygulamalı olarak kask ve emniyet kemeri takmanın önemi, trafik kuralları anlatıldı.

Programda öğrencilere trafik dedektif kartları dağıtıldı ve trafik konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrencilerin ödüllerini Kaymakam Çam ve Başkan Topaloğlu verdi.

Jonglör gösterisinin de yapıldığı programda öğrenciler hem eğlendi hem de trafik konusunda bilgiler öğrendi.

Kaymakam Çam ve Belediye Başkanı Topaloğlu, proje kapsamında öğrencilerin yaptığı resim sergisini de gezdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi