“KEMER’DE YAPILMASI GEREK NE VARSA YAPACAĞIZ”

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK:

“KEMER'DE YAPILMASI GEREK NE VARSA YAPACAĞIZ”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu'nu ziyaret ederek, ilçede yapımı devam çalışmaları inceledi.

Kemer'i çok sevdiğini belirten Böcek, Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu'nun yaptığı çalışmaları ve eğitime verdiği katkıları yakından takip ettiğini söyledi.

Antalya'nın her yıl çok sayıda yerli ve yabancı misafiri ağırladığını hatırlatan Başkan Böcek, ilçe belediyeler ile kamu ve kurum kuruluşları ile iş birliği içerisinde olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Böcek, pandemi sürecinde turizm sezonuna hazırlıkların devam ettiğini kaydederek, “Bakanlar kurulunun açıklamasını bekliyoruz. 1 Haziranda neler olacak diye biz de bekliyoruz. Normalleşme süreci nasıl işleyecekse ona göre hareket edeceğiz. Önemli olan can derdindeyiz. Bugün camilerle ilgili dezenfekte çalışması yaptırıyoruz.” dedi.

KEMER'DE YAPILMASI GEREK NE VARSA YAPACAĞIZ

Kemer bölgesindeki arıtma sorunu ile de açıklamalarda bulunan Başkan Muhittin Böcek, şunları kaydetti:

“Kemer, Belek ve Manavgat'ta arıtma var. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile iş birliği protokolümüz var. 540 milyon liraya imza attık. Süreçle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 83 milyon lira gelen paramız bu ay 40 milyon lira geldi. Çalışan arkadaşlarımızın parasını alnının teri soğumadan vermeye çalışıyoruz. Yatırımlarımız ve hedeflerimiz var. Bunlarla ilgili çalışmaya devam ediyoruz. Normalleşmeden sonra Kemer'de yapılması gereken ne varsa onu yapacağız.”

Son günlerde suya yapılan zamlarla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Başkan Böcek, “Suya asla zam yapılmamıştır. Antalya Büyükşehir Belediye ASAT Genel Kurulundan çıktığı gibidir. Bunu siyasete alet edenleri Allah'a havale ediyorum. Bundan nemalanmak isteyenlere ekmek çıkmaz.” diye konuştu.

Başkan Böcek, Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu ve belediye meclis üyelerimiz, daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kemer Cumhuriyet Meydanı'nda yürütülen çalışmaları inceledi.

Çalışmalarda gelinen son nokta hakkında bilgi alan Başkan Böcek ve Başkanımız Topaloğlu, meydanın halkımızın kullanımına en yakın zamanda kazandırılacağını kaydetti.

Başkanımız Topaloğlu ise yaptığı açıklamasında, gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı Başkan Böcek'e teşekkür etti.

Ziyarette Kemer'in sorunlarını konuştuklarını ifade eden Başkanımız Topaloğlu, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Kemer Cumhuriyet Meydanında yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Çalışmalar şu anda bitme aşamasında. Bizim en büyük sorunumuz alt yapıydı. Onu da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile protokolümüzü yaptık. Bakanlık turizm sezonu sonrası burada çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Kuzdere mahallemizde yeni imara açılan bir yolumuz vardı. Buranın kanalizasyon ve içme suyu projesi var. Yine Pazar yerinde ortak bir proje yapacağız. Bunları konuştuk. Hiçbirisinde bir sorun yok ama pandemi sürecinde herkesin ekonomisi sallandı. Büyükşehir Belediyesi Kemer'deki bütün çalışmalarını tamamlayacaktır. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz.” dedi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi