KEMER’DE YENİ YIL KERMESİ DÜZENLENDİ

Toprak Ana Tarım Gıda Turizm Eğitim Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Kemer Şubesi tarafından Yeni Yıl Kermesi düzenlendi.
Kemer Belediyesi'nin destekleriyle Kemer Atatürk Parkında düzenlenen kermese, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye meclis üyesi Ferhan Fidan, Toprak Ana Tarım Gıda Turizm Eğitim Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi İktisadi İşletme Başkanı Şerife Kurt, Kooperatif Kemer Şube Başkanı Ayşegül Akbaba, kooperatif üyeleri, Kemer halk eğitim merkezinde kurs alan kadınlar ve ev hanımları katıldı.
Kermeste, Kemer halk eğitim merkezinde kurs alan kadınlar ve ev hanımları el emeği göz nuru ürünlerini ve gıdaları sergiledi.
Atatürk Parkında oluşturulan stantları tek tek gezen Belediye Başkanı Topaloğlu, ev hanımlarının yaptığı ürünleri inceledi.
Ev hanımlarının ev ekonomisine katkı sağlaması amacıyla yapılan kermeste konuşan Başkan Topaloğlu, Kemer Atatürk Parkında yapılan kermese belediye olarak ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.
Kemer Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri ve öğretmenlerinin de kermese katıldığını ifade eden Başkan Topaloğlu, “Kermese katılan ev hanımları el emeği göz nuru ürünlerini satıyor. Kendi ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar. Önemli olan bir ürün üretmek, yardımlaşma ve birbirimize destek olmak.” diye konuştu.
Meclis üyesi Ferhan Fidan da ev hanımlarının yaptığı el emeği göz nuru ürünleri yerinde gördüklerini belirterek, Kemer Belediyesinin katkılarıyla yapılan kermesi herkesin görmesi gerektiğini kaydetti.
Toprak Ana Tarım Gıda Turizm Eğitim Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi İktisadi İşletme Başkanı Şerife Kurt ise kooperatifin işleyişi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, amaçlarının ev ekonomisine katkı sağlayan kadınlara sahip çıkmak olduğunu kaydetti.
Kooperatifin Kemer Şube Başkanı Ayşegül Akbaba da desteklerinden dolayı Başkan Topaloğlu'na teşekkür etti.
Kiriş Şeker İlkokulunda çalışan Bedriye Kılıç, kermese destek olmak için katıldığını belirterek, kermeste emeği geçen Başkan Topaloğlu ve kooperatif yetkililerine teşekkür etti.
Kermes, yarın sona erecek.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi