KEMER’DE ZİRVEYE BİRLİKTE KOŞTULAR

Bu yıl 8'ncisi düzenlenen Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları, gece saatlerinde verilen startla başladı.
Corendon Airlines isim sponsorluğunda ve Kemer Belediyesinin büyük destekleriyle spor etkinliklerinin merkezi haline gelen Mustafa Ertuğrul Aker Parkı'nda gece saatlerinde verilen startta sporcular, dereceye girebilmek için koştu.
Sabah saatlerinde verilen diğer startta sporcular Kemer içerisinde koşarak birbiri ile mücadele etti.
Denizden gökyüzüne 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı'nın çevresindeki parkurları ile Türkiye'nin ilk Skyrunning yarışı olan Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky Yarışlarına 18 ülkeden 618 sporcu katılıyor.
- Katılımcılar dört farklı yarışta kıyasıya mücadele ediyor
“Zirveye Birlikte Koşalım” mottosu ile yapılan yarışlar 4 farklı zorlu etapta koşuluyor. Sporcular, 113 K Tahtalı Ultra Sky, 65 K Berg Sky Race, 27 K Tahtalı Run to Sky ve 12 K KemeRun etaplarında mücadele ediyor.
Bugün koşulan parkurları tamamlayan sporcular, Tahtalı Dağı'nın zirvesine çıktı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cumali Afşin ve Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, zirveye ulaşan sporcuları tebrik etti.
Belediye Başkanı Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Mayıs ayının spor turizmi açısından çok hareketli geçtiğini söyledi.
Mayıs ayında ilk önce Sky To Sea Enduro Dağ Bisikleti Yarışlarını yaptıklarını hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Bu yarışlara 14 ülkeden 150 sporcu katıldı. Ardından Akra Gran Fondo Bisiklet Yarışları yapıldı. Buraya da 531 kişi katıldı. Şimdi de Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları yapılıyor. Bunun arkasından da Aqua Master Yüzme Yarışları yapılacak.” dedi.
- Kemer'i spor destinasyonu haline getireceğiz
Topaloğlu, yapılan tüm ulusal ve uluslararası organizasyonların Kemer2de sadece deniz, kum ve güneş olmadığını gösterdiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti:
“Kemer'in çok fazla doğal güzellikleri var. İnsanlar Kemer'i gördüğü zaman “biz cennette mi yaşıyoruz” diyorlar. Turizmi çeşitlendirmek için çalışıyoruz. Kemer'in sporun merkezi olduğunu artık herkes kabul etti. Kemer'i tanıtmaya devam edeceğiz. Kemer'i spor destinasyonu haline getireceğiz.”
Olympos Teleferik Genel Müdürü Gümrükçü ise Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışlarının çok değer verdikleri bir organizasyon olduğunu söyledi.
Organizasyonun ekstrem tarafının ve doğal koşu tarafının olmasının etkinliği daha fazla cezbedici hale getirdiğini dile getiren Gümrükçü, “Bu yıl katılım çok güzel oldu. Parkurlar çok iyi. Hava güzel olduğu için herkes mutlu. Turizm anlamında güzel bir organizasyon. Bizde Olympos Teleferik olarak desteğimizi veriyoruz. Bu dönemde sadece yarış için yaklaşık 3 bin kişinin geldiğini duyuyoruz. Bütün sporculara başarılar diliyorum.” dedi.
Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, gece verilen startın çok eğlenceli olduğunu söyledi.
Organizasyonun Kemer'e ve turizme büyük katkısının olduğunu ifade eden Karaer, “Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah uzun yıllar devam eder. Turizme katkısı olduğuna inanıyorum. Spor aktiviteleri ile turizmi yaşamak ve yaşatmak Kemer için çok önemli. Tüm sporculara başarılar diliyorum.” dedi.
Yarışa Ankara'dan katılan Satılmış Gündoğdu, Kemer'deki parkurda ilk defa yarıştığını belirterek, “Zorlu bir parkur oldu. Çok heyecanlıyım. Herkese başarılar diliyorum.” diye konuştu.
Yarışa Antalya'dan katılan Ahmet Mumcu ise 65 kilometrelik parkurda daha önce de koştuğunu anlatarak, “Parkurlar çok eğlenceli ve adrenalin dolu. Geçen sene ikinci olmuştum bu sene daha iyisini yapmak istiyorum. En önemlisi anın tadını çıkaracağım.” ifadelerine yer verdi.
Organizasyon yarın sona erecek.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi