KEMER’DEKİ KADINLARIN KOOPERATİF ALTINDA TOPLANMASI İÇİN
ÖNCÜLÜK EDEN ESRA DAĞISTANLI, AÇIKLAMALARDA BULUNDU


Dağıstanlı, Kemer'de yaşayan kadınların, sosyal hayatta daha aktif rol alabilmesi için kooperatif çatısı altında toplanmasını istediklerini söyledi.

Kadınların, Kemer'in meşhur narenciye ürünlerinden reçel, yağ, mum, sabun gibi ürünler yapıp satarak ev ekonomilerine katkı sağlamalarını sağlamak istediklerini belirten Dağıstanlı, “Kemer'deki kadınlarımıza 12 ay boyunca istihdam sağlamak istiyoruz. Narenciye ürünlerinden yağ, mum, sabun, reçel gibi ürünler yapıp satarak ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yardımcı olmak istiyoruz.” dedi.
Dağıstanlı, evden çıkamayan kadınların da evlerinde örgü, oya, yiyecek ve içecek gibi yapacağı ürünleri değerlendirmek istediklerini de ifade ederek, “Kooperatif kurma fikrini söylediğimde her kesimden büyük destek gördüm. Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, başta yer tahsisi olmak üzere tüm desteklerini vereceklerini söyledi. Meclis üyelerimiz, siyasi parti temsilcileri, Türk Kadınlar Birliği Kemer Şube Başkanı Hacer Akdağ ve birliğimizin üyeleri de tam destek veriyor. Biz balık yemek değil balık tutmak istiyoruz. Kadınların gücünü ortaya çıkarmak istiyoruz. İnşallah kısa zamanda kooperatifimizi kurup hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyeceğiz.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi