Kemer’deki orman yangınına müdahale sürüyor

Kemer'de pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan ve rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan orman yangınına havadan ve karadan müdahale devam ediyor. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yangının bir an önce kontrol altına alınması için herkesin var gücüyle çalıştığını söyledi.

Göynük Mahallesi Değirmendere mevkiinde geçen gün saat 21.08'de başlayan ve rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayılan orman yangınını söndürme çalışmalarına, binin üzerinde personel karadan, 11 uçak, 22 helikopter ise havadan müdahale ediyor. Havanın kararmasından sonra ise 5 gece görüşlü helikopter yangına müdahale etmeye devam ediyor.

Kemer Belediyesi ise araç ve personelleri ile yangına müdahale etmeye devam ediyor.

Yangının en kısa sürede kontrol altına alınması için tüm imkanları seferber eden Kemer Belediyesi'nin yanı sıra çevre illerden ve komşu belediyelerden de destek gelmeye devam ediyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, yangının ilk çıktığı andan itibaren hızlı bir şekilde yangına müdahale edildiğini söyledi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi