Kemer’den deprem bölgesine yardım eli

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ilden hissedilen 7.7'lik deprem sonrası Kemer'de deprem bölgesine gönderilmek için yardım kolileri hazırlanıyor. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, toplanan yardım malzemelerinin yarın tırla yola çıkacağını belirterek, “Şu an birlik ve beraberlik içerisinde olma zamanıdır.” dedi.

Yaşanan deprem sonrası Kemer'deki yerli ve yabancı vatandaşlar da deprem bölgesine gönderilmek üzere battaniye, ilaç, kuru gıda, giyecek ve diğer ihtiyaç malzemelerini Kemer Belediyesi'ne ulaştırıyor. Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Vekili Hasan Ali Acar ve Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül de toplanan yardım malzemelerini yerinde inceleyerek son durum hakkında bilgi aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ülke olarak büyük bir acı yaşadıklarını belirterek, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dilediğini söyledi.

Sabah saatlerinde Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam başkanlığında toplantı yaptıklarına değinen Belediye Başkanı Topaloğlu, “Toplantıda deprem bölgesiyle ilgili tüm gerekli kararları aldık. Şu an birlik ve beraberlik içerisinde olma zamanı. Kemer Belediyesi olarak sabah saatlerinde Uşak'ta bir fabrikayla bağlantıya geçtik ve depremzede vatandaşlarımız için bin 500 battaniye aldık. Türk Kızılay ile görüştük ve Cuma günü Kemer'e gelerek kan bağışı kabul edecek. Kemer Belediyesi'ndeki 800 personelimiz de kan veremeye gidecek. Toplanan yardım malzemeleri konusunda vatandaşlarımız da çok duyarlı. Sosyal medya hesaplarımızdan sabah duyuru yaptık ve elinde avucunda ne varsa herkes belediyemize getiriyor. Yarın sabah ilk yardım tırımız yola çıkacak. Kemer halkından Allah razı olsun. Ülkemize geçmiş olsun.” dedi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi