Kemer’e daha fazla İngiliz turist gelecek

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, World Travel Market Londra Fuarı'nda yaptıkları görüşmeler hakkında değerlendirmelerde bulunarak, “2023 yılında iyi bir turizm sezonu geçireceğiz.” dedi.

Dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan İngiltere'deki World Travel Market Londra Fuarı'na katılan Belediye Başkanı Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Viking Oteller Sahibi Can Kobal, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Genel Sekreteri Ayşegül Zeybek ile Kemer standına gelen İngilizlere Kemer'i tanıttı.

Başkan Topaloğlu, fuarın ilk iki gününde Kemer'i en iyi şekilde tanıtmaya çalıştıklarını belirterek, Fuar alanında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile de bir görüşme yaptıklarını kaydetti.

– Arıtma müjdesi

Bakan Ersoy ile turizm sektöründe yaşanan gelişmeler hakkında sohbet ettiklerine değinen Topaloğlu, “Sayın bakanımızla turizm hakkında olumlu bir görüşme yaptık. Kendileri, Kemer, Göynük, Çamyuva ve Beldibi arıtmalarının ihalesini yapıldığını ve bu ay içinde biteceğini söyledi. Bu bizim için büyük bir müjdeydi. Ayrıca Çamyuva ve Beldibi'nde yapılan günübirlik alanlar için kendilerine teşekkür ettik. Kendilerine her türlü desteği vereceğimizi dile getirdik.” dedi.

- Ortak proje imzalanacak

Topaloğlu, Jet2 Tur operatörü yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirdiklerine değinerek, “Güzel bir görüşme oldu. Kendileri Kemerimizi hem sosyal medya platformlarında hem de dijital ortamlarda tanıtacaklar. Ortak bir protokol imzalayacağız. Kemer'e daha fazla İngiliz misafir getirmek için çalışma yapacaklar. Belediye olarak biz de elimizden gelen tüm katkıyı yapacağız.” ifadelerini kullandı.

- 22023 yılında iyi bir turizm sezonu geçireceğiz

İngiltere'nin en büyük tur acentelerinden olan Easyjet Tur operatörü yetkilileriyle de bir görüşme yaptıklarına dikkat çeken Başkan Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Easy Tur Acentesi yetkilileri Kemer'e bu yıl 75 bin turist geldiğini söyledi. Bu sayıyı artırmak için çalışacaklarını söylediler. Kemer'in spor destinasyonu olduğunu ve ilçemizde yapılan ulusla ve uluslararası organizasyonlardan bahsettik. Onlar da kendi müşterilerine bunları anlatacak. Burada bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. 2023 yılında iyi bir turizm sezonu geçireceğiz.”

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi