Kemer’in 7’inci yardım tırı yola çıktı

Deprem bölgesine Kemer'den yardım tırları gönderilmeye devam ediyor. Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, deprem bölgesine giden 7'nci tırı dualarla uğurladı.

Yaşanan iki deprem sonrası Kemer'deki yaşlısı genci ve çocuğuyla herkes elini taşın altına koyamaya devam ediyor. Arslanbucak Düğün Salonu'nda ve Kemer Belediyesi'nde toplanan yardım malzemeleri, tırlara yüklenerek deprem bölgesine ulaştırılıyor.

Kaymakam Çam, Belediye Başkanı Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Vekili Hasan Ali Acar, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, belediye meclis üyeleri Mustafa Tıraş, Cumali Afşin, Ferhan Fidan ve birim amirleri düğün salonunda yardım malzemelerinin toplanmasını koordine ediyor.

Hazırlanan yardım kolileri gönüllü vatandaşlar ve belediye personelinin de desteğiyle ayrı ayrı kategorize ediliyor.

Depremin yaşandığı ilk günden itibaren 6 tır dolusu yardım malzemesi gönderen Kemer, 7'nci yardım tırını da dualar eşliğinde uğurladı.

Kaymakam Çam, yaptığı açıklamada, Kemer olarak deprem bölgesine 7'nci yardım tırını gönderdiklerini belirterek, elinden gelen yardımı yapan Kemer halkına teşekkür ettiğini söyledi.

Toplanan yardım malzemeleri deprem bölgesindeki depremzedelere ulaşarak Kemer ile gönül bağı kurulacağını aktaran Kaymakam Çam, “Tüm vatandaşlarımıza gösterdiği hayırseverlikten dolayı teşekkür ediyorum. Kaymakamlık, belediye ve diğer tüm kuruluşlara desteklerinden dolayı minnettarız. Depremzede vatandaşların yanında olmaya ve dua etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Belediye Başkanı Topaloğlu ise Kemer'in büyük bir dayanışma örneği gösterdiğinin altını çizerek, “Allah bizi bir daha böyle afetlerle sınamasın. Yardım eden herkese teşekkür ediyoruz. Kemer'de yaşayan yabancı vatandaşlar da çok sayıda ihtiyaç malzemesi getiriyor. Duyarlılıklarından dolayı onlara da teşekkür ediyorum. 7'nci yardım tırımızı da gönderiyoruz. İnşallah en kısa sürede yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ulaşır.” diye konuştu.

Öte yandan Kemer'den deprem bölgesine iki minibüs ve bir kamyonet dolusu yardım malzemesinin gittiği, bir tır dolusu yaş sebze meyvenin de deprem bölgesine gönderileceği ifade edildi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi