KEMER'İN ŞAMPİYONU ÖDÜLÜNÜ ALDI

Türkiye Esnaf Haber Dergisi tarafından düzenlenen dünya ustaları anketinde şampiyon olan Kemerli esnaf Ramazan Arıkan'a plaket verildi.
Kemer'de kuaförlük yapan Ramazan Arıkan, Türkiye Esnaf Haber Dergisi tarafından yapılan anket sonucu kendisine gönderilen 13 bin 747 oyla gözü kapalı dünyanın en hızlı saç kesen kuaförü olarak seçildi ve Türkiye'yi dünya platformlarında başarıyla temsil etti.
Arıkan'ın başarısından dolayı kendisine ödül vermek amacıyla Kemer'de bir plaket töreni düzenlendi.
Kemer Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen plaket törenine, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Türkiye Esnaf Haber Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cevat Önge, dünya şampiyonu kuaför Ramazan Arıkan ve davetliler katıldı.
Törende konuşan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ramazan Arıkan'nın Kemer'e yaşattığı gururdan dolayı kendisine teşekkür ettiğini söyledi.
Belediye olarak esnafa her zaman destek olduklarını ve esnafın yanında olmaya devam ettiklerini belirten Başkan Topaloğlu, “Ramazan kardeşimiz bize büyük bir gurur yaşattı. Türkiye'nin ve Kemer'in adını dünyada duyulmasını sağladı. Gözü kapalı olarak dünyanın en hızlı saç kesen kuaförü olmak kolay değil. Kendisi hem bir zanaatkar hem de sanatçıdır. Elde ettiği başarısından dolayı kendisini tebrik ediyorum.” diye konuştu.
Türkiye Esnaf Haber Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Önge ise 21 yıldır Türkiye Esnaf Oscarları anket çalışması yaptıklarını söyledi.
Yaptıkları anket çalışmaları neticesine bugüne kadar 198 esnafın ödüle layık olduğunu belirten Önge, ödül alan esnafın yaptığı işin çıraklığından geçtiğini kaydetti.
- Ramazan Arıkan son yıllarda dünya ustaları arasında yer edindi
Önge, Ramazan Arıkan'ın son yıllarda kendine dünya ustaları arasında yer bulduğuna değinerek, “Ramazan Arıkan öncelikle bir esnaf. 3.15 dakikada gözü kapalı dünyanın en hızlı saç kesme rekorunu elinde bulunduruyor. Egale edilmesi zor bir rekor. Böyle bir ustanın Kemer'de yaşaması ayrı bir gurur. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na esnafın her zaman yanında olmasından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Ramazan Arıkan da ödül almanın çok anlamlı ve gurur verici olduğunu belirterek, “Ödül almak güzel ama tek üzüldüğümüz nokta ülkemizde sanata ve sanatçıya verilmeyen saygı. Ne yazık ki hep geride kaldık. Bulunduğumuz her ortamda bunları dile getirdik. Bana her zaman destek olan Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu'na, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Bolat Ünsal'a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Bolat Ünsal ise Kemer'den bir esnafın dünyaca tanınmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, başarısından dolayı kuaför Ramazan Arıkan'ı tebrik etti.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi