Kemer’in temizlik timi

Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonlarından olan Kemer'de sabahın ilk ışıklarıyla yola koyulan Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde detaylı temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Temiz çevre, sağlıklı toplum anlayışıyla hareket eden Kemer Belediyesi temizlik görevlileri kendi evlerini temizleme hassasiyetiyle sokak ve caddeleri temizliyor.

Vatandaşlara sağlıklı ve hijyenik bir ortam oluşturmak için günlük temizlik faaliyetlerini aksatmadan sürdüren Kemer Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, saat 05.00'da Arslanbucak Mahallesi'nde yer alan Kemer Belediyesi Hizmet Alanı'nda mesaiye başlıyor.

Şefleri tarafından belirli bölgelere görevlendirilen 56 çöp toplama ekibi, çalışma kıyafetlerini giyerek çöp kamyonlarının kontağını açıyor. Daha sonra kendi bölgelerine geçen 56 kişilik ekip, çöp konteynerlerindeki ve konteynerlerin yanına atılan çöpleri temizliyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde süpürge kısmında yer alan 15 kişilik Kemer ekibi de kendi mıntıka bölgelerinde adım adım sokak ve caddeleri temizleyerek, Kemer'in daha temiz bir güne uyanması için canını dişine takıyor.

Kemer Belediyesi'ne ait yol süpürme aracı yol kenarlarını süpürürken, atık toplama aracı da çöp sepetlerindeki çöpleri topluyor.

Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Serap Minta, yaptığı açıklamada, çöp toplama ekiplerinin her sabah saat 05.00'de göreve başladığını ve 00.00'a kadar çalıştıklarını söyledi.

Kemer Belediyesi'ne ait 17 adet çöp toplama aracının 19 hatta hizmet verdiğine dikkat çeken Minta, “Kışın toplanan yaklaşık 100 ton çöp yaz aylarında yaklaşık 500 tona çıkıyor. Çöp toplama ekibimizin sayısı 56 kişi. 56 kişi günlük 2 bin 550 çöp konteynerden çöpleri topluyor. Personelimizin en çok zorlandığı anlar maalesef vatandaşlarımızın çöplerini konteyner yerine yanına veya dışına atması oluyor. Konteynerlerin yanına bırakılan çöpler hem görüntü hem de halk sağlığı açısından iyi olmuyor. Bu çöpleri toplayan arkadaşlarımız oldukça zorlanıyor. Bu konuda vatandaşlarımızdan duyarlı davranmalarını bekliyoruz.” dedi.

Kent temizliği açısından Kemer merkezde 15 kişilik süpürge ekibi olduğunu da ifade eden Minta, süpürge ekiplerinin sabah saat 06.00'da görevlerine başladığını ve ilçenin daha temiz olması için çalıştıklarını kaydetti.

Öte yandan Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki tüm kamu ve kurumlar ile camiler ve okullarda da temizlik faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi