“ KESME BOĞAZI’NDA “OTOKORLULUK” ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Son dönem ölümcül kazaların da meydana geldiği ve tehlike arz eden yayla yolu ‘Kemer Kesme Boğazı'nda otokorkuluk çalışmaları başladı.

Kemer Belediyesi tarafından yapılan ihale sonrası yüklenici firmanın başladığı çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Topaloğlu, “Bizim amacımız vatandaşımızın daha güvenli ve daha güvenilir bir ortamda hayatını sürdürmesidir” dedi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın, Kuzdere Muhtarı Serkan Günay ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Yapılacak çelik otokorkolukların 2 bin 100 metre olacağı belirtildi. Kesme Boğazında yapılacak otokorkulukların yapım işi bittikten sonra, Ahmet Çavuş Caddesi, Kuzdere Caddesi, Kiriş Köprü kavşağı üzerinde de otokorkuluk yapılacak.

Bize güvenen herkes rahat olsun!

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu “Biliyorsunuz, zaman zaman sürücülerimiz dikkatsiz davranmalarından dolayı kazalar meydana geliyordu. Bu kazaları önlemek için Kemer Belediyesi olarak bariyer ihalesine çıktık. 2 Milyon TL.lik bir yatırım yapıyoruz. Şu anda yüklenici firma çalışmalarına başladı. Yaklaşık 2 km. lik bir bariyer yapılacak. Amacımız vatandaşlarımızın daha huzurlu bir yoluculuk yapması. Bizim amacımız vatandaşımızın daha güvenli ve daha güvenilir bir ortamda hayatını sürdürmesidir. Bunun için Kemer Belediyesi gereken bütün yatırımlarını yapıyor, yapmaya da devam edecek. Her şey daha güzel olacak. Bize güvenen herkes rahat olsun” dedi.

2 Milyon TL.lik bir yatırım!

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül de yaptığı açıklamada “ Burası yaz aylarında çok kullanılan işlek bir yol. Son zamanlarda bu yolda kazalar olmaya başladı. Sağ olsun Başkanımız Necati Topaloğlu'nun da konuya hemen el atması ile yaklaşık 2 Milyon Tl.lik bir yatırım ile bu önlem alındı. Umarım bu yolda kazaları önlemiş oluruz, can kayıpları olmaz” dedi.

İnsanların daha güvenli, daha huzurlu bir yolculuk yapmalarına vesile oluyoruz!

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yalın “ Bulunduğumuz lokasyon Kesme Boğazı bölgesi. 17 Mart 2022 tarihi itibarı ile otokorkuluk işini ihale etmiştik. Yaklaşık maliyetimiz 2 Milyon TL. civarında. Yüklenici firma Otokorkuluk dikim çalışmalarına başladı. Hayırlısı ile Kemer'e bu hizmeti de kazandırıyoruz. İnsanların daha güvenli, daha huzurlu bir yolculuk yapmalarına vesile oluyoruz.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi