KURS MERKEZİNE GİDEN ÖĞRENCİLERE DE ÜCRETSİZ SERVİS İMKANI SAĞLANDI

Kemer Ünal Aysal Anadolu Lisesinde eğitim gören ve Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde üniversiteye ücretsiz hazırlanan 56 öğrenciye ücretsiz servis imkanı sağlandı.
“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla yola çıkan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, lise öğrencilerinin evlerinden okula, okuldan evlerine ücretsiz taşınmasını sağlamasının ardından şimdi de kurs merkezine giden öğrencilere ücretsiz servis imkanı sağlıyor.
Göynük Mahallesindeki Ünal Aysal Anadolu Lisesi'nde eğitimine devam eden 56 öğrenci, Kemer Belediyesinin açtığı Ahmet Erkal Destek Eğitim Merkezindeki ücretsiz üniversiteye hazırlık kursuna servisle götürülmeye başladı.
Önceden Kemer-2 yoluna kadar servisle götürülen öğrenciler kurs merkezine kadar yürümek zorunda kalıyordu.
Başkan Topaloğlu'nun devreye girmesinin ardından yüklenici firma 2 araç ayarladı ve öğrencileri kurs merkezine kadar götürmeye başladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Topaloğlu, Ünal Aysal Anadolu Lisesi son sınıfta okuyan 56 öğrencinin üniversiteye ücretsiz hazırlandıkları Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi'ne giderken zorlandıklarını söyledi.
Servislerin 56 öğrenciyi Kemer-2 yolunda indirdiklerini anlatan Başkan Topaloğlu, “Çocuklarımız buradan kurs merkezine kadar yürümek zorunda kalıyordu. Şimdi yüklenici firmayla görüştük ve öğrencileri kurs merkezine kadar götürecek. Yüklenici firmanın ayırdığı 2 araç yaklaşık 56 öğrencimizi direkt kurs merkezine götürecek. Öğrencilerimiz yağmurda, çamurda ve soğuk havalarda kalmasın diye çalışıyoruz. Bu çocuklarımız Kemer Belediyesine emanet. Her şey daha güzel olacak.” diye konuştu.
Yüklenici firma sahibi Kemer Tur ve Kemer Vip Tur Başkanı Oktay Çelik Oktay Çelik ise şunları kaydetti:
“Öğrencilere daha iyi hizmet etmek amacıyla Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun özel bir ricası oldu. 56 öğrencimizi okul çıkışı kurs merkezine götürmek için 2 araç ayarladık. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimize yardımcı olmak bizim görevimiz.”
Öğrencilerden Betül Arslan da kurs merkezine giderken servise bindiğini ancak belli bir noktaya kadar gidebildiğini anlatarak, “Sağ olsun Necati başkanım bu sorunu çözdü. Bize servis ayarladı. Artık servis bizi kurs merkezine kadar bırakıyor.” dedi.
Öğrencilerden Aylin Doğan, “Başkanımız bize servis ayarladı. Bu konuda çok büyük sıkıntı çekiyorduk. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. İyi ki var.” ifadelerine yer verdi.
Öğrencilerden Çağrı Oğuz, kurs merkezine gidebilmek için kendilerine ücretsiz servis imkanı sağlayan Başkan Topaloğlu'na teşekkür etti.
Öğrencilerden Serkan Biçici, ücretsiz servis imkanından yararlandığı için Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teşekkür etti.
Son sınıf öğrencilerden Gelodi Surmanidze ise öğrencilere ücretsiz servis imkanı sağladığı için Başkan Topaloğlu'na teşekkür etti.
Öte yandan Başkan Topaloğlu, Ünal Aysal Anadolu Lisesinde öğrencilerle bir araya gelerek voleybol oynarken ortaya renkli görüntüler çıktı.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi