LİKYA YOLU ULTRA MARATONU YAPILDI

Türkiye'de düzenlenen ilk ultra maraton olma özelliğine sahip ve bu sene 10'uncusu gerçekleştirilen “Likya Yolu Ultra Maratonu”, Kemer Belediyesi'nin de destekleriyle gerçekleşti.


Tarihi Likya Yolu üzerindeki 100 kilometrelik parkurda koşulan yarış, dünyanın en teknik ve zorlu ultra maraton parkuru olarak gösteriliyor.

Toplam 509 km uzunluğundaki Tarihi Likya Yolu'nun yaklaşık 100 kilometrelik bölümünü kapsayan Likya Yolu Ultra Maratonu (LYUM), parkurunun içinde barındırdığı ayırt edici özellikler ile dünyadaki benzersiz ultra maraton destinasyonlarından biri olarak tanımlanıyor.

Uzun Etap tarafından Kemer Belediyesi destekleri ile gerçekleştirilen yarış, LYUM 100 kilometre, LYUM 20 kilometre, LYUM 37 kilometre ve LYUM 57 kilometre olmak üzere 4 farklı kategoride yapıldı.

Yarış sonrası kupa töreni düzenlendi. Kemer Belediyesi Tekirova mahalle sorumlusu Adem Barış'ın da katıldığı ödül töreninde dereceye girenlere kupa ve madalya verildi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi