LİKYA YOLU ULTRA MARATONU

23 Eylül'de Start Alıyor!

Türkiye'de düzenlenen ilk “Ultra Maraton” olma özelliğine sahip ve bu sene 12. Kez gerçekleştirilecek “Uluslararası Likya Yolu Ultra Maratonu”, yerli ve yabancı yüzlerce sporseverin katılımı ile 23-25 Eylül 2022 tarihlerinde unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Tekirova, Kemer (Antalya) merkez olmak üzere tarihi Likya Yolu üzerindeki 100 km'lik parkurda koşulan yarış, Likya'nın benzersiz doğası ve coğrafyası eşliğinde, dünyanın en teknik ve zorlu ultra maraton parkurlarından biri olarak gösteriliyor.

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi için www.likyayoluultramaratonu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etkileyici tarihi dokusu ve büyüleyici doğal güzelliği ile “Tarihi Likya Yolu” dünyanın en iyi rotalarından biri olarak diğer ultra maraton rotaları arasında öne çıkıyor. Toplam 509 km uzunluğundaki Tarihi Likya Yolu'nun yaklaşık 100 km'lik bölümünü kapsayan Likya Yolu Ultra Maratonu (LYUM), parkurunun içinde barındırdığı ayırt edici özellikler ile dünyadaki benzersiz ultra maraton destinasyonlarından biri olarak tanımlanıyor. Bu spora gönül vermiş koşucular için hepsi ayrı birer cazibe unsuru olan yüksek zorluk derecesi, büyüleyici tarihsel dokusu ve eşsiz doğal güzellikleri ile LYUM, katılımcılara unutamayacakları bir deneyim vaat ediyor.

Uzunetap tarafından Kemer Belediyesi destekleri ile gerçekleştirilen yarışta, Go Türkiye, Garmin, Acıbadem Mobil, Tahincioğlu Gayrimenkul, Clinic Athletic, Latitude Tour, Etap Timing, Züber Lezzetler ve Argos gibi önemli markaların sponsorluğu bulunuyor. Likya Yolu Ultra Maratonu'nda LYUM 100 km, LYUM 57 km, LYUM 37 km ve LYUM 20 km olmak üzere 4 farklı kategori yer alıyor. Maraton'da farklı mesafeler ve zorluk derecelerinde, yeni başlayanlardan profesyonel sporculara kadar herkes için uygun bir kategori var.

Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece 01:00' de 100km parkuru ile start alacak olan Likya yolu Ultra Maratonu, Pazar günü sabah 08:00 de start alacak 20K parkurunun tamamlanması ile sona erecektir.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi