LÜTFEN DİKKAT EDELİM!

Ülkemiz son dönem yangın afetleri ile boğuşurken, Kemer'de de önlemler arttırılıyor. Kemer Belediyesi temizlik işleri Müdürlüğü ekipleri bölgenin dört bir yanında temizlik yaparak, çevreye gelişigüzel atılan ve yangına neden olabilecek olan başta cam atıkları olmak üzere diğer çöpleri topluyor. Ekipler olası bir yangına karşı ilk müdahalede bulunmak amacıyla araçlarında bol bol su bulunduruyorlar.

Yapılan bir ihbar sonrası, Kuzdere Mahallesi Keçili mevkiinde yer alan ormanlık alana giden Kemer Belediyesi temizlik ekipleri, çok sayıda çevreye atılmış cam ve çöp atıkları karşılaştı. Bölgede hemen bir temizlik yapan ekipler, vatandaşları bu konuda uyarırken bölgede kısa sürede temizlik yaptı ve bir kamyonete yakın cam ve çöp topladı.

Temizlik ekibi çalışanları vatandaşları bu konuda uyarırken “ Ekip olarak her gün sahil ve ormanlık alanlarımızın mıntıkasını yapıyoruz. Vatandaşlarımız bu bölgelere pikniğe ve yürüyüşe geliyorlar. Bu zor geçirdiğimiz günlerde lütfen dikkatli olalım. Biz temizliğimizi yapıyoruz ama maalesef bazı duyarsız vatandaşlarımız buna dikkat etmiyor. Görüldüğü gibi buraya çöplerini, cam atıklarını atıp gitmişler. Özellikle bu camlar yangına sebep olabilir. Biz hemen burayı temizledik” dediler.

Başkan Topaloğlu “Dikkatli olalım!”

Öte yandan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da Olağan Meclis toplantısı sonrası gelişmeleri değerlendirdi.

“Şu anda Manavgat, Akseki, Gündoğmuş zor günler geçiriyor. Bazı evler boşaltılıyor. Şehitlerimiz, yaralılarımız var. Mekanları cennet olsun, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Kısa bir süre önce Manavgat Belediyesi'ni ziyaret ettik. Yangının önü alınamıyor ve buradakiler umutsuzca bakıyorlar. Manavgat Belediye Başkanımız Yardımlarımız için teşekkür etti ancak biraz yardımları durdurmamızı istedi . Önümüzü görüp kuru bakliyat ve diğer ihtiyaç malzemelerini isteyeceğiz dediler. Kemer halkı bu konuda topyekun destek oldu. Dünde ilçemizde 3 yerde yangın çıktı. İlk ikisi kolay söndürüldü ama üçüncüsünde cenabı Allah'ımız bizi sevdi ve yangın çıkan yerde sulama kanalında da suyun olması ile vatandaşlarımız, kadınlarımız evlerinde kovaları, tencereleri ile ne varsa elden ele vererek söndürüldü. Birçok arkadaşımız oradaydı. Sizlerin şahsında Kemer halkına, özellikle Kemerli kadınlarımıza emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Dikkatli olalım ve söylentilere kulak asmayalım. Yetkililere soralım. Çünkü bu memleket bizim. Yansa hepimiz yanarız. Allah'ım inşallah bizi böyle felaketler ile karşılaştırmasın, Allah hepinizden, Kemer halkından razı olsun”

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi