Minikler “Yerli Malı Haftası”nı kutluyor

Kemer Belediyesi Ülker – Orduvar Akman Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde eğitim alan 168 minik öğrenci, “Yerli Malı Haftası”nı çeşitli etkinliklerle kutluyor.

Yer tahsisini Kemer Belediyesi'nin sağladığı, Kemer'in ilk turizmcilerinden olan Orduvar Akman ve eşi Ülker Akman tarafından yaptırılan anaokulundaki minikler, öğretmenleriyle beraber her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan “Yerli Malı Haftası” etkinlikleri kapsamında Karadeniz Bölgesi köşesi yaptı.

Minik öğrenciler, yerli malı tüketiminin önemine dikkat çekmek amacıyla oluşturulan Karadeniz Bölgesi köşesinde bölgenin birbirinden lezzetli ürünlerinin tanıtımını yapıyor.

Okulda öğrenim gören 168 minik öğrenci, hafta boyunca tüm bölgelerin lezzetlerini tanıtmaya devam edecek.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, yerli malı kullanmanın önemine dikkat çekerek, “Ülke olarak yerli malı kullanmalıyız ve bunu da çocuklarımıza aşılamamız lazım. Yaptırdığımız anaokulumuzda eğitim alan geleceğin teminatı miniklerimiz öğretmenleriyle beraber yerli malı haftasına dikkat çekmek için güzle bir etkinlik hazırladı. Hafta boyunca her bölgemizin birbirinden lezzetli ürünlerinin tanıtımını yapıyor. Hem çocuklarımız bu ürünlerin tadına bakıyor hem de yerli malına dikkat çekmek için farkındalık oluşturuyor.” dedi.

Perşembe günü Kemer Belediyesi Kültür Salonu'nda yerli malı haftasıyla ilgili tiyatro gösterisinin yapılacağı, Cuma günü ise kitap sergisinde öğrencilerin kendi bütçelerine uygun tutumlu harcama yapmayı öğrenmek amacıyla alışveriş yapacağı öğrenildi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi