MÜZİK KISITLAMASI TURİZMİ ETKİLİYOR

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Rıza Perçin'i ziyaret etti.

Belediye Başkanı Topaloğlu ve TÜRSAB Batı Antalya Temsil Kurulu Başkanı Perçin, turizm sektöründeki son gelişmeler, müzik yayını saatinin kısıtlanması ve turist profili gibi konular hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Belediye Başkanı Topaloğlu, ziyarette yaptığı konuşmasında, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile telefonda müzik yayını saatlerinin kısıtlanması konusunu konuştuklarını söyledi.

Firuz Bağlıkaya'nın Ankara'da gerekli çalışmaları yaptığını kendisine anlattığını ifade eden Başkan Topaloğlu, Bağlıkaya'nın kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ettiğini kaydetti.

Topaloğlu, Kovid-19 hastalığı sürecini atlatan Rıza Perçin'e geçmiş olsun dileklerini de ileterek, şöyle konuştu:

“Rıza başkanımız genç ve dinamik bir arkadaşımız. Turizmin artı ve eksilerini konuştuk. Son günlerdeki müzik yasağı konusu ile ilgili istişarelerde bulunduk. Açık alanlarda saat 00.00'a, kapalı alanlarda da 1.00'a uzatıldı ama bundan hiçbir şey anlamadık. Kemer'e insanlar eğlence için geliyor. Bizim açılış ve kapanış saatlerini encümen belirler. Biz saat 4.00 olarak belirledik. İçişleri Bakanlığının aldığı karardaki saatler bize yaramıyor. Arkadaşlar çok sıkıntılı. Sürekli görüşüyoruz ve bir çözüm arayışı içerisindeyiz. Bu konuyu Ankara'da yetkililere aktarmak için zemin arıyorum. Pandemi bitti sosyal mesafe ve maskeler ortadan kalktı ama müzik yasağı var. Bunu anlamkta zorlanıyorum.”

TÜRSAB Batı Antalya Temsil Kurulu Başkanı Perçin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her zaman yanlarında olduğu için Belediye Başkanı Topaloğlu'na teşekkür etti.

Pandemi ile alakalı birçok sorunla beraber müzik yayını saatleriyle ilgili de sorun yaşadıklarını belirten Perçin, “Bu yıl da en büyük sorunlarımızdan birisi müzik ve Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş. Gelen misafirlerimiz zaten kısıtlı. Onlar da memnuniyetsiz şekilde geri döndüğünde bir anlamı kalmıyor. Kemer'e ve Antalya'nın diğer batı bölgelerine gelen misafirler eğlence için geliyor. Gündüz denizden yararlanıyorlar ama gece bir şeyden yararlanma imkanı bulamıyorlar. Onun için bu müzik konusu çok önemli. Yetkililerin bir an önce bu sorunu halletmesi gerekiyor. Bu sorun başta turizmciler olmak üzere esnaf ve halkın şikayetine sebep oluyor.” dedi.

Başkan Topaloğlu, ziyaret sonrası Perçin'e ardıç ve portakal çiçeği kolonyası hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi