6 AYDA BÜYÜK YOL KATETTİLER

Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası, “Nereden nereye” konseri verdi.
Kemer Belediyesi Kültür Salonunda verilen konsere, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, Kemer İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kamil Bozkurt ve gençlik orkestrasında yer alan çocukların aileleri katıldı.
Şef Furkan Üstündağ tarafından verilen konser yaklaşık 1 saat sürdü. Konserde çocukların sergilediği performans konseri izleyenlerden büyük alkış topladı.
Şef Üstündağ'ın yönetiminde çocuklar tarafından seslendirilen şarkılar, yetişkin korosunun da desteğiyle konsere gelenlere güzel bir akşam yaşattı. Konsere gelenler, çocukların seslendirdiği şarkılara zaman zaman eşlik etti.
Konser sonrası konuşma yapan Belediye Başkanı Topaloğlu, Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrasının kurulduğunda bu kadar hızlı ilerleyeceğini düşünmediğini ancak çocukların kendilerini şaşırttığını söyledi.
Başkan Topaloğlu, çocukların eğitimleri sırasında birbirlerine orkestra uyumu konusunda destek verdikleri konusuna değinerek, “Yani ilerde önlerine engel çıktığında yardımlaşmayı ve kaynaşmayı da öğrenmiş oluyorlar. Emek olmadan hiçbir şey olmuyor. Belli bir yere kadar geldiler ama önlerinde uzun bir yol var. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) yapacağı sanat okulunun Nisan ayında açılması planlanıyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüzün de destekleriyle daha fazla kursiyerimiz ve çocuğumuzun nicelik ve nitelik yönünden devamlılık gerektiren eğitimler almasını hedefliyoruz. Çocuklarımızı gönülden tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum.” diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir ise çocuklara örnek olmanın çok önemli olduğuna değinerek, “Eğitim her yerde var. Az önce Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu da söyledi. Ağaç yaş iken eğilir. Genç yaşta bir şeyler öğrenmek çok önemli ve güzel bir durum. Bu gençlerimiz kendilerine aldıkları eğitim sayesinde kazanım sağlıyorlar. Burada öğrendikleri erdem ve sanat becerileri ileriki hayatlarında uzun yıllar boyunca onlarla gidecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Şef Furkan Üstündağ da Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu öncülüğünde bir yola çıktıklarını belirterek, Çocukların aylardır enstrüman eğitiminde nereden nereye geldiklerini göstermek istedikleri için bilgilendirme konseri tertiplediklerini kaydetti.
Çocukların sadece enstrüman eğitimi almadığını ifade eden Üstündağ, “Sanat, kültür ve güzel sanatların çocuklar üzerindeki paylaşma ve dostluk kavramlarının pekiştirilmesini sağlayan önemli olgular olduğunu göstermek istedik. Kemer'de yıllardır bir sanat okulu yok. Başkanımızın öncülüğünde ATSO tarafından bir sanat okulu yapılıyor. Bu çok büyük bir değer. Verdiği desteklerden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi