Öğrencilerden Başkan Topaloğlu’na Öğretmenler Günü sürprizi

Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda üniversiteye ücretsiz şekilde hazırlanan 100 öğrenci, Öğretmenler Günü nedeniyle 27 yıl öğretmenlik yapan ve emekli olan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na 27 adet karanfil vererek sürpriz yaptı. Öğrencilere, kurs merkezi müdürü Suat Göv ve merkezdeki öğretmenler de eşlik etti.

“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla yola çıkan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu tarafından eğitime kazandırılan Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda ücretsiz olarak üniversiteye hazırlanan 400 öğrenciden 100'ü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Belediye Başkanı Topaloğlu'na sürpriz yaptı.

Kemer Belediyesi ana hizmet binasına gelen 100 öğrenci, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'ncü yılında 27 yıl öğretmenlik yapan Belediye Başkanı Topaloğlu'na öğretmenlik yaptığı 27 yıla ithafen 27 adet karanfil verdi.

Başkanlık makamına kadar merdivenlere tek sıralanan öğrencilerle selamlaşan Başkan Topaloğlu, duygu dolu anlar yaşadı.

Başkan Topaloğlu, yaptığı konuşmasında, öğrencilerin yaptığı sürpriz nedeniyle çok mutlu olduğunu belirterek, “Değerli öğretmenler ve öğrencilerimizi çok seviyoruz. Çünkü gelecekte bu memleketi idare edecek olan sizlersiniz. Biz sizin idareniz altında rahat bir hayat süreceğiz. Hepinizin gözlerinden öpüyorum ve başarılar diliyorum. Belediye her zaman park, yol ve kaldırım yapar ama eğitim konusu bizim için ayrı bir şey. Ben kendim yokluğu gördüm. Sizler yokluk görmeyin diye bunları yapıyorum. Yapmaya da devam edeceğim. Sizleri seviyorum.” dedi.

Kurs Müdürü Suat Göv ise öğrencilerin Başkan Topaloğlu'na verdiği 27 karanfilin Başkan Topaloğlu'nun 27 yıllık öğretmenlik hayatını temsil ettiğini söyledi.

Başkan Topaloğlu'nun 27 yıllık öğretmenlik hayatı boyunca Atatürk ilkelerini benimseyen ve Atatürk'ün yolundan giden nesiller yetiştiğini ve yetiştirmeye devam ettiğini belirterek, Başkan Topaloğlu'nun Öğretmenler Günü'nü kutladıklarını söyledi.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi