SMA HASTASI EFLİNSU İÇİN KEMER’DE ETKİNLİK DÜZENLENDİ

SMA Tip-1 hastası Eflinsu Tural'a destek için Kemer'de etkinlik düzenlendi.
Kemer Belediyesi'nin destekleriyle Kemer'in Kadınları Platformu tarafından Mustafa Ertuğrul Aker Parkı'nda düzenlenen etkinliğe, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Tıraş, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Genel Sekreteri Ayşegül Zeybek Uçar, Kemer Engelliler Derneği Başkanı Nur Batıbay Yanmış, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül'ün eşi Hale Gül, Kemer'in Kadınları Platformu Başkanı Mihrican Honamlı ve davetliler katıldı.
Antalya'da yaşayan 4,5 yaşındaki SMA Tip-1 hastası Eflinsu Tural'a destek olmak ve SMA hakkında farkındalık yaratmak için düzenlenen etkinlikte, Kemer Halk Eğitim Merkezi Dans Topluluğu dans gösterisi sundu.
Grup Soğuk'un da sahne aldığı etkinlikte, DJ performansları ve çeşitli gösteriler yapıldı. Etkinlikte, Eflinsu Tural'a yardım yapılması için broşür dağıtıldı.
Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, “Türkiye'de çok sayıda SMA Tip-1 hastası çocuklarımız var. Eflinsu kızımız da bunlardan biri. Hastalığın tedavisi maalesef çok pahalı. Kızımıza destek olmak için bir etkinlik yapıldı. Biz de Kemer Belediyesi olarak her türlü desteği verdik. Farkındalık oluşturmak istedik. Eflinsu inşallah bu hastalığı yenecek.” diye konuştu.

Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi